RAPORT

Pogarda

Tragiczny wypadek w Zakopanem. Nie żyje ksiądz

Ciało duchownego zabezpieczono do sekcji (fot. arch.PAP/Grzegorz Momot)
Ciało duchownego zabezpieczono do sekcji (fot. arch.PAP/Grzegorz Momot)

Najnowsze

Popularne

Do tragicznego wypadku doszło na terenie sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na zakopiańskiej Olczy. Znaleziono tam zwłoki 67-letniego księdza. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że spadł ze schodów.

Brat wypalił do 11-letniej siostry z mauzera. Zarzuty usłyszał ojciec

zobacz więcej

Rzecznik zakopiańskiej policji asp. sztab. Roman Wieczorek przekazał portalowi tvp.info, że we wtorek przed godziną 23 służby zostały zaalarmowane o znalezieniu nieprzytomnego mężczyzny przy schodach na terenie sanktuarium w Zakopanem. 

 

– Na miejsce przyjechała załoga karetki pogotowia i policjanci. Służby ratunkowe podjęły próbę reanimacji. Niestety, zakończyła się ona niepowodzeniem. Na miejscu zdarzenia pracowali śledczy, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny – mówi Wieczorek. 


Okazało się, że zginął 67-letni emerytowany ksiądz, który był rezydentem parafii na Olczy. – Wstępnie w tragedii wykluczono udział osób trzecich. Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci był upadek ze schodów, ale wszystkie okoliczności są jeszcze badane – dodaje rzecznik policji w Zakopanem.

 

Jak poinformowała parafia na Facebooku, zmarły to ks. Jan Szwaikowski, który został wyświęcony w 1981 roku. Od lat pełnił posługę kapłańską na Olczy. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej