RAPORT

Pogarda

Iskander zniszczył blok w Kramatorsku. Tak się zaczyna ofensywa?

To kolejny akt rosyjskiego terroryzmu (fot. PAP/EPA/SERGEY SHESTAK)
To kolejny akt rosyjskiego terroryzmu (fot. PAP/EPA/SERGEY SHESTAK)

Najnowsze

Popularne

Najeźdźcy intensyfikują działania na froncie, a także zwiększają ostrzały obiektów cywilnych. Według ukraińskich władz wróg przygotowuje się do ofensywy w obwodach donieckim i ługańskim. W nocy rosyjska rakieta uderzyła m.in. w budynek mieszkalny w Kramatorsku.

„Eskalacja wojny w ciągu 2–3 tygodni”? Ukraińscy eksperci wskazują kierunek ofensywy

Ukraina przygotowuje się na dużą eskalację wojny ze strony Rosji, być może nawet w ciągu najbliższych dwóch do trzech tygodni – powiedział stacji...

zobacz więcej

Rosyjska taktyka to oprócz ataków na froncie także terroryzowanie ludności. W wyniku ostrzału rakietowego na Kramatorsk w obwodzie donieckim zginęli cywile, są też ranni.


Szef obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko poinformował, że Rosjanie w ataku użyli precyzyjnej rakiety Iskander. Jak zaznaczył, Rosjanie specjalnie celowali w centralną dzielnicę miasta, aby zastraszyć ludność, siać panikę, stosując taktykę spalonej ziemi.


Rosjanie koncentrują sprzęt i żołnierzy na wschodzie Ukrainy. Ostatniej doby ukraińskie wojsko odparło rosyjskie szturmy na 14 odcinkach frontu w Donbasie.


Rosjanie nasilili ataki w obwodzie ługańskim. Według Kijowa Kreml chce osiągnąć jakiś sukces na rocznicę rozpoczęcia pełnowymiarowej wojny.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej