RAPORT

Pogarda

Warszawa: Azerowi przeszkadzała rura od gazu, więc ją upiłował

Obywatel Azerbejdżanu wykonywał remont (fot. Shutterstock/Dudaeva)
Obywatel Azerbejdżanu wykonywał remont (fot. Shutterstock/Dudaeva)

Najnowsze

Popularne

Dzielnicowi chwilę po zgłoszeniu o gazie ulatniającym się w 10-piętrowym bloku zatrzymali 49-letniego obywatela Azerbejdżanu. Jak poinformowała policja, przyznał się, że podczas remontu upiłował rurkę, bo mu przeszkadzała. Była to rura od gazu.

Tragiczny wybuch gazu w Katowicach. Ratownicy uratowali kilka osób i małego pieska

Wybuch gazu w Katowicach spowodował śmierć dwóch osób. Szczęśliwie dziewięć osób, a tym dwie małe dziewczynki zostały uratowane przez strażaków....

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednym z osiedli Pragi-Południe w Warszawie.


– Policjanci zostali zaalarmowani, że w 10-piętrowym bloku prawdopodobnie ulatnia się gaz, wyjaśniła rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII podinsp. Joanna Węgrzyniak.

 

– Na miejscu działały już służby. Straż pożarna i pogotowie gazowe szybko opanowały sytuację i nikomu nic się nie stało, a wszelkie zagrożenia zostały szybko zażegane – zaznaczyła policjantka.

 

Dzielnicowi od razu ustalili, kto mógł stać za ulatniającym się gazem; zatrzymali 49-letniego obywatela Azerbejdżanu. – Jak się okazało, to jego nieodpowiedzialne zachowanie spowodowało, że zaczął ulatniać się gaz – podkreśliła.

 

– Mężczyzna prowadził remont w mieszkaniu. Jedna z rurek, która przebiegała wzdłuż ściany, przeszkadzała mu w pracach i nie pasowała do zaplanowanej aranżacji pomieszczenia. 49-latek upiłował ją – tłumaczyła. 

„Rozsiadł się" w autobusie, chociaż nie miał biletu. Okazało się, że nazywa się Misiek

Na przystanku do autobusu wszedł duży pies i rozsiadł się na siedzeniu. – Żadne prośby, żadne groźby nie pomagały, pies nie zamierzał wysiąść –...

zobacz więcej

– Jak twierdził, na początku nic się nie ulatniało, uznał nawet, że nie ma tam gazu. Kiedy jednak go poczuł, sam postanowił sytuację rozwiązać. Najpierw nagwintował rurkę, a potem ją zakorkował i w ogóle nie widział w tym niczego złego – poinformowała.Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.


– Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymanemu przedstawiono zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach – dodała.

 

Przeczytaj też: Eksplozja zamieniła dom w rumowisko. Akcja ratunkowa pod Skierniewicami

 

Za to przestępstwo może mu grozić do 8 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej