RAPORT

Atak na Jana Pawła II

PZPN zbuduje własny ośrodek szkoleniowy. Gdzie planuje lokalizację?

Cezary Kulesza deklarował, że chce pozostawić po sobie „trwały pomnik” (fot. MaciejGillert / Shutterstock)
Cezary Kulesza deklarował, że chce pozostawić po sobie „trwały pomnik” (fot. MaciejGillert / Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Polski Związek Piłki Nożnej jest coraz bliżej decyzji dotyczącej powstania ośrodka szkoleniowego należącego do federacji. Jest już pomysł na jego lokalizację. Powstała też idea stworzenia nowej siedziby PZPN – informuje serwis TVP SPORT. Redakcja przypomina, że prezes Cezary Kulesza deklarował chęć pozostawienia po sobie „trwałego pomnika” w postaci infrastruktury szkoleniowej.

Znamy nowego selekcjonera biało-czerwonych

Fernando Santos nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Prezes PZPN Cezary Kulesza opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z...

zobacz więcej

– Trzeba jeszcze wszystko dokładnie policzyć. Na pewno przydatna byłaby rządowa pomoc. Gdyby pojawiło się zielone światło, byłaby to inwestycja realna do sfinalizowania. To poważna kwestia, która wymaga odpowiedniego pomyślunku – twierdził Kulesza pytany o ośrodek dla federacji w stylu np. tego, który Francuzi mają w Clairefontaine.


Podczas przygotowań do barażów przed Mistrzostwami Świata w Katarze pojawił się pomysł zakwaterowania kadry w Legia Training Center w Książenicach koło Grodziska Mazowieckiego. Trener reprezentacji znał tę bazę jeszcze z czasów pracy w stołecznym klubie.


– Zastanawialiśmy się nad wykorzystaniem Legia Training Center, ale kadra narodowa potrzebuje wyższych standardów, musi mieć więcej pokoi. Związek wydaje olbrzymie środki na hotele zewnętrzne. Powstanie takiego ośrodka miałoby więc sens. Wspomniałem, że dobrym rozwiązaniem byłaby budowa hotelu przy centrum treningowym Legii. W Warszawie jest świetna logistyka. Z mojego punktu widzenia to idealne miejsce – powiedział wówczas Michniewicz cytowany przez portal meczyki.pl.


Przeczytaj też: Największe piłkarskie turnieje zostają w Telewizji Polskiej


Powstawały już analizy, wstępne projekty. Władze związku spotkały się z przedstawicielami Legii oraz ministerstwa sportu.

Fernando Santos: Od dziś jestem Polakiem. To zaszczyt

Fernando Santos, który został we wtorek oficjalnie zaprezentowany jako selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, podkreślił, że to zaszczyt, iż...

zobacz więcej

Hotel miał powstać jako część Centralnego Ośrodka Sportu, który udostępniałby pokoje i boiska, ale PZPN zmieniła koncepcję. Federacja chce zbudować własny ośrodek, z drugiej strony stołecznej aglomeracji – w Otwocku.


Władze tego miasta są nawet gotowe przekazać za darmo grunty potrzebne do stworzenia centrum szkoleniowego. Brakuje jeszcze szczegółów dotyczących finansowania projektu oraz jego skali.


Władze PZPN myślą o ośrodku, z którego korzystałaby reprezentacja, a także kadry młodzieżowe oraz kobieca drużyna narodowa.


To nie koniec inwestycyjnych planów związku. Od lat jest mowa o własnej siedzibie. Obecnie PZPN wynajmuje biura przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. na Ochocie, ale prezes Kulesza chciałby, by federacja postawiła własny budynek – w pobliżu Stadionu Narodowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej