RAPORT

Pogarda

Mural w Tilburgu najpiękniejszym na świecie. To też ważna akcja społeczna

„Chcemy pokazać tą grafiką, że odpady nie istnieją. Każdemu można dać drugie życie” (fot. FB/Ticket to Tilburg; Street Art Cities)
„Chcemy pokazać tą grafiką, że odpady nie istnieją. Każdemu można dać drugie życie” (fot. FB/Ticket to Tilburg; Street Art Cities)

Najnowsze

Popularne

Mural w holenderskim Tilburgu na południu kraju został uznany za najpiękniejsze dzieło sztuki ulicznej na świecie w 2022 roku, informuje portal Brabant Omroep. Wybory najlepszego muralu organizowane są corocznie przez organizację Street Art Cities.

„Piękna lekcja historii i religii”. Kościół w maleńkich Strzygach ozdobiony muralem

Na murze otaczającym kościół parafialny w Strzygach w diecezji płockiej powstał mural przedstawiający scenę homagium Prymasa Tysiąclecia po wyborze...

zobacz więcej

Międzynarodowe jury zdecydowało, że praca przedstawiająca skaczącą kobietę w sukience z plastikowych odpadów, autorstwa duetu artystów Nielsa van Swaemena i Kaspara van Leeka, jest najlepsza ze wszystkich ocenianych murali, podaje portal.


Street Art Cities, które nazywa siebie „największą społecznością sztuki ulicznej na świecie”, wskazuje, że o tytuł ubiegały się prace z dziesięciu krajów, m.in. Hiszpanii, Argentyny oraz Francji.


Chcemy pokazać tą grafiką, że odpady nie istnieją. Każdemu z nich można dać drugie życie – powiedział Omroep Brabant Kaspar van Leek.Nagrodzoną pracę można oglądać na fasadzie budynku przy ulicy Centaurusweg w Tilburgu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej