RAPORT

Pogarda

Rekordzista zagra w lidze portugalskiej. Ma 56 lat

Kazuyoshi Miura dorosłą karierę zawodniczą rozpoczął w 1986 roku (fot. Hiroki Watanabe/Getty Images)
Kazuyoshi Miura dorosłą karierę zawodniczą rozpoczął w 1986 roku (fot. Hiroki Watanabe/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Występujący w drugiej lidze portugalskiej klub UD Oliveirense przedstawił byłego reprezentanta Japonii Kazuyoshiego Miurę jako swojego nowego zawodnika. Blisko 56-letni sportowiec uznawany jest za najstarszego zawodowego piłkarza na świecie.

Fernando Santos: Od dziś jestem Polakiem. To zaszczyt

Fernando Santos, który został we wtorek oficjalnie zaprezentowany jako selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, podkreślił, że to zaszczyt, iż...

zobacz więcej

Kierownictwo klubu z miasta Oliveira de Azemeis ogłosiło, że japoński piłkarz w sezonie wiosennym będzie występował z numerem 11 na koszulce.


Miura, który w 89 występach w reprezentacji Japonii w latach 1990-2000 strzelił 55 goli, w ostatnim sezonie bronił barw Suzuka Point Getters, grającego na czwartym poziomie rozgrywek piłkarskich tego azjatyckiego kraju. W 18 meczach zdobył dla tej drużyny dwa gole.


Do portugalskiego drugoligowca Kazuyoshi Miura przyszedł w ramach wypożyczenia z japońskiego klubu Yokohama FC.

Pomimo zaawansowanego jak na piłkarza wieku, działacze UD Oliveirense w deklaracjach dla mediów nie kryją swojego zaskoczenia dobrą kondycją oraz stanem zdrowia japońskiego napastnika.Dorosłą karierę zawodniczą Japończyk rozpoczął w 1986 roku w barwach brazylijskiego klubu Santos FC. W trakcie swojej kariery występował też między innymi w Palmeiras, Genoi, Croatii Zagrzeb oraz w Sydney FC.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej