RAPORT

Pogarda

Oszustwo na „na policjanta”. „Kurier” wpadł na gorącym uczynku. Ma 14 lat

Pokrzywdzona odzyskała swoje mienie (fot. Shutterstock)
Pokrzywdzona odzyskała swoje mienie (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Policjanci z Opola zatrzymali na gorącym uczynku 14-letniego „kuriera”, który odebrał kosztowności od 73-latki oszukanej metodą „na policjanta”. Sprawą małoletniego zajmie się sąd rodzinny.

Oszukane metodą „na policjanta". Znane aktorki straciły blisko milion złotych

Około 1 mln złotych straciły pod koniec lutego polskie aktorki, oszukane metodą „na policjanta”. Kobietom wmówiono, że biorą udział w policyjnej...

zobacz więcej

W ciągu ostatnich dni policjanci z Opola otrzymali informację o jedenastu nieudanych próbach oszustwa metodą „na policjanta”. Jak się okazało, dwunaste podejście oszusta okazało się udane. Oszukana 73-latka przygotowała dla przestępcy pieniądze i biżuterię o wartości ponad 50 tysięcy złotych. 


Policjanci z Opola zatrzymali na gorącym uczynku „kuriera”, który odebrał kosztowności od mieszkanki Opola. Okazał się nim 14-latek. Pokrzywdzona odzyskała swoje mienie. Małoletni został przesłuchany.


Policjanci przedstawili mu łącznie 11 zarzutów dotyczących usiłowania oszustwa i jednego skutecznego czynu o tym samym charakterze. Całość zebranych w sprawie materiałów zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który zadecyduje o wymiarze kary. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej