RAPORT

Pogarda

Rosyjscy hakerzy zaatakowali szpitale. Zemsta za pomoc Ukrainie

Ustalono, że za atakami stoi grupa Killnet (fot. Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images)
Ustalono, że za atakami stoi grupa Killnet (fot. Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Służby zajmujące się bezpieczeństwem komputerowym w Holandii poinformowały, że wiele stron internetowych szpitali zostało zaatakowanych przez rosyjskich hakerów z grupy Killnet.

Putin kazał podpisać umowę wojskową z Białorusią. Jej treści nie podano

Rosyjski dyktator Władimir Putin polecił Ministerstwu Obrony i Ministerstwu Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej podpisać umowę z Białorusią,...

zobacz więcej

Dotyczy to między innymi największego szpitala w Holandii w Groningen. Powodem jest wsparcie udzielane przez Holandię Ukrainie, walczącej z agresją Rosji – ustaliły służby.


Podobne ataki zostały przeprowadzone na strony internetowe szpitali między innymi w Niemczech i Wielkiej Brytanii. W zeszłym tygodniu wskutek cyberataków przestały wyświetlać się niektóre strony internetowe niemieckich portów lotniczych, administracji publicznej oraz instytucji finansowych. O włamania jest podejrzewana ta sama rosyjska grupa hakerska.


Atak DDoS


Cybernapastnicy przeprowadzili tak zwane ataki DDoS. Strony internetowe zostały w tym samym czasie wywołane przez bardzo dużą liczbę komputerów, co spowodowało, że system nie był w stanie równocześnie odpowiedzieć na wszystkie wywołania i strona przestała być widoczna w sieci.


Podobne ataki grupa Killnet przeprowadziła w listopadzie na serwery Parlamentu Europejskiego, krótko po tym, jak PE przyjął uchwałę nazywająca Rosję krajem sponsorującym terroryzm.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej