RAPORT

Pogarda

Masakra seniorek. Podejrzany był w Niemczech od grudnia

31-latek podczas zatrzymania nie stawiał oporu (fot. Sean Gallup/Getty Images)
31-latek podczas zatrzymania nie stawiał oporu (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Powiatem Schwaebisch Hall w Badenii-Wirtembergii wstrząsnęły zabójstwa seniorek. Niemiecka policja poinformowała o zatrzymaniu podejrzanego. Deutsche Welle wskazuje, że mieszkał on w Niemczech od grudnia.

Gwiazdor zastrzelił operatorkę filmową. Jest akt oskarżenia

Prokuratura w Nowym Meksyku wystąpiła z formalnym oskarżeniem amerykańskiego gwiazdora Aleca Baldwina o nieumyślne spowodowanie śmierci autorki...

zobacz więcej

W grudniu w miejscowości Schwaebisch Hall odnaleziono ciało 77-latki, zamordowanej w swoim domu. Pod koniec stycznia w Michelbach an der Bilz niedaleko Schwaebisch Hall w mieszkaniu natrafiono na zwłoki 89-latki. Doszło też tam do napadu na 83-latka.


Śledczy badają powiązanie tych spraw z niewyjaśnionym dotąd zabójstwem innej, 94-letniej mieszkanki Schwaebisch Hall, której ciało znaleziono w październiku 2020 roku. Policja potwierdziła, że ofiarom zrabowano pieniądze, były to – wskazuje DW – trzycyfrowe kwoty. Media już wcześniej pisały o możliwym rabunkowym motywie tych zbrodni.


Tropem DNA


– Do identyfikacji sprawcy użyto wielu tropów – poinformował komendant Reiner Mueller. Były to między innymi badania DNA, a także portret pamięciowy sporządzony po napaści rabunkowej na 89-latka w Ilshofen w powiecie Schwaebisch Hall, któremu sprawca groził bronią. Zatrzymany mężczyzna jest również podejrzany w tej sprawie.


Wiadomo, że 31-latek podczas zatrzymania nie stawiał oporu. To obywatel Serbii, który w Niemczech mieszkał od grudnia z żoną i dwójką dzieci.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej