RAPORT

Pogarda

„Przy pełnym wsparciu prezydenta”. Rewizja w kolejnym domu Bidena

Prezydent USA Joe Biden (fot. Chip Somodevilla/Getty Images)
Prezydent USA Joe Biden (fot. Chip Somodevilla/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Federalne Biuro Śledcze (FBI) przeprowadziło w środę planowane przeszukanie domu prezydenta Bidena w Rehoboth Beach w stanie Delaware – poinformował w środę prawnik prezydenta Bob Bauer. Wcześniej podobną rewizję w ramach śledztwa dot. posiadania niejawnych dokumentów przeprowadzono także w domu Bidena w Wilmington.

Przeszukanie w rezydencji Bidena. Służby odkryły tajne dokumenty

Śledczy z Departamentu Sprawiedliwości USA przeszukali dom prezydenta Joego Bidena w mieście Wilmington i odkryli tam kolejnych sześć tajnych...

zobacz więcej

„Dziś, z pełnym wsparciem i współpracą prezydenta, Departament Sprawiedliwości prowadzi planowane przeszukanie jego domu w Rehoboth w Delaware” – oznajmił Bauer w oświadczeniu. Jak dodał, rewizja nie była wcześniej zapowiadana publicznie na prośbę śledczych.

 

Działania FBI to część trwającego śledztwa w sprawie znalezionych w domu i biurze Bidena niejawnych dokumentów pochodzących z czasu jego wiceprezydentury oraz wykonywania mandatu senatora. 20 stycznia śledczy za zgodą Bidena przeszukali jego dom w Wilmington w stanie Delaware, a także jego biuro w ośrodku Penn Biden Center w Waszyngtonie.

 

Czytaj także: Poufne dokumenty znalezione w prywatnym biurze Bidena

 

Do prowadzenia śledztwa prokurator generalny Merrick Garland powołał niezależnego specjalnego prokuratora Roberta Hura. Ma on ustalić, czy doszło do złamania prawa.

 


Inny specjalny prokurator – Jack Smith prowadzi osobne śledztwo w sprawie setek niejawnych dokumentów zabranych przez byłego prezydenta Donalda Trumpa do rezydencji na Florydzie.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej