RAPORT

Pogarda

Brat wypalił do 11-letniej siostry z mauzera. Zarzuty usłyszał ojciec

Najnowsze

Popularne

Zarzut bezprawnego posiadania broni i amunicji usłyszał ojciec 11-latki postrzelonej z broni palnej przez 14-letniego brata. – Podczas przesłuchania w prokuraturze mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia – podał prokurator Tomasz Szczepanek.

Nastolatek śmiertelnie postrzelił w jadalni młodszego brata

Nastolatek postrzelił swojego młodszego brata w domu rodzinnym w amerykańskim mieście Filadelfia. Ranny w klatkę piersiową 11-latek zmarł w...

zobacz więcej

– Ojcu 11-latki i 14-latka przedstawiono zarzut bezprawnego posiadania broni i amunicji. Podejrzany został już przesłuchany, przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, połączony z zakazem opuszczania kraju. Jego 14-letni syn przebywa w policyjnej izbie dziecka. Materiały w jego sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego w Skierniewicach – powiedział prok. Tomasz Szczepanek z Prokuratury Okręgowej w Łodzi. 


Do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego z broni palnej postrzelona została 11-latka, doszło we wtorek po południu w Borowinach (pow. skierniewicki). Jak podała policja, sprawcą postrzelenia dziewczynki był jej 14-letni brat. Według mediów początkowo utrzymywał on, iż pochodzącą z okresu II wojny światowej broń odnalazł w lesie. 


Dziecko jest w bardzo ciężkim stanie 


Jak wyjaśnił prok. Szczepanek, postawione wobec ojca dzieci zarzuty dotyczą jednego karabinu typu Mauser oraz 38 sztuk amunicji, jednak na miejscu zdarzenia zabezpieczono także szereg innych przedmiotów o charakterze historycznym, które zostaną poddane badaniom przez biegłego. – Jeśli okaże się, że któryś z tych przedmiotów stanowi istotną część broni – co jest bezprawne – zarzuty wobec podejrzanego zostaną uzupełnione – zaznaczył prokurator. 


– Dziewczynka, która po przewiezieniu we wtorek ze Skierniewic do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi przeszła wielogodzinną operację, obecnie przebywa na intensywnej terapii. Stan pacjentki lekarze określają jako bardzo ciężki – poinformował rzecznik łódzkiego ICZMP Adam Czerwiński. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej