RAPORT

Pogarda

Od czwartku ograniczenia w ruchu statków w gdyńskim porcie

Wstępnie ograniczenie będzie obowiązywało przez 4 tygodnie (fot. Shutterstock)
Wstępnie ograniczenie będzie obowiązywało przez 4 tygodnie (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Od czwartku nocny ruch statków przy wejściu wewnętrznym do Portu Gdynia zostanie ograniczony. Powodem są prace związane z pogłębianiem dna w rejonie główek wejścia wewnętrznego.

Jak Polska i Niemcy radzą sobie po pandemii? Gigantyczna różnica

Eksperci informują, że niemiecka gospodarka jest obecnie tylko o 0,2 procent większa niż przed pandemią koronawirusa. W tym samym okresie...

zobacz więcej

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. przekazał w komunikacie, że w ramach „pogłębienia toru podejściowego i akwenów wewnętrznych Portu Gdynia (etap I i III) oraz przebudowy nabrzeży w Porcie Gdynia E(etapy II i III) rozpoczęto prace związane z pogłębianiem dna w rejonie główek wejścia wewnętrznego”. Jak wyjaśniono – prace mają na celu jak najszybsze osiągnięcie pełnej szerokości przejścia wewnętrznego – 140 m. Wykonywane są głównie w porze nocnej, z uwagi na ograniczony ruch statków. 


„Zgodnie z ustaleniami z użytkownikami portu przeprowadzonymi podczas spotkania w dn. 27.01.2023, od dn. 02.02.2023 będzie następowało czasowe wstrzymanie ruchu statków w wejściu wewnętrznym w godzinach od 0.00 do 04.00” – poinformowano. 


W komunikacie przekazano, że wstępnie ograniczenie będzie obowiązywało przez 4 tygodnie. Potencjalne zmiany ustalonych godzin będą ustalane operatywnie w zależności od potrzeb eksploatacyjnych portu – wyjaśniono. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej