RAPORT

Pogarda

Porsche uderzyło w ciężarówkę. Są wyniki sekcji zwłok

Najnowsze

Popularne

Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują, że nie ma pozawypadkowych przyczyn śmierci trzech mężczyzn, którzy w minioną niedzielę zginęli po uderzeniu osobowego porsche w ciężarówkę na trasie ekspresowej S8 w Podlaskiem. Potwierdziły się też informacje, że cała trójka nie miała zapiętych pasów.

Śmiertelny wypadek pod Zawierciem. Zginął 28-letni policjant

Sierżant Kamil Zasada z policji w Zawierciu zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło nad ranem w gminie Szczekociny. 28-latek wracał po...

zobacz więcej

Do tragedii na drodze ekspresowej z Warszawy do Białegostoku doszło w niedzielę wczesnym rankiem na jezdni w kierunku Białegostoku, na wysokości miejscowości Sikory Pawłowięta (Podlaskie). Samochody jechały w tym samym kierunku, porsche uderzyło w tył naczepy ciężarówki.  


Ofiary wypadku to mężczyźni w wieku 28, 35 i 36 lat, mieszkańcy powiatów: białostockiego i łomżyńskiego; policja informowała też w niedzielę, że jadący porsche nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jedną z ofiar jest 36-letni działacz PSL z regionu, szef struktur ludowców w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki. W wypadku zginął też 35-letni lekarz ze szpitala w Łomży. 


Jechali bez pasów  


Śledztwo w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym wszczęła Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem. Powołany został m.in. biegły z zakresu ruchu drogowego, w sprawie będzie wypowiadał się też specjalista z zakresu mechanoskopii; badaniu będzie poddane nie tylko porsche, ale również ciężarówka. 


W Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku przeprowadzona została sekcja zwłok; jej pełne pisemne wyniki biegli przekażą śledczym za kilka tygodni. 

Tragiczny wypadek na autostradzie A4. Zderzyły się trzy busy

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ciężko ranne w zderzeniu trzech busów na autostradzie A4 między węzłami Jadwisin i Chojnów w kierunku...

zobacz więcej

Prokurator Dorota Ezman z wysokomazowieckiej prokuratury poinformowała w środę, że ze wstępnej opinii wynika, iż przyczyną śmierci wszystkich trzech ofiar były obrażenia odniesione w wypadku drogowym. – Obrażeń charakterystycznych dla użycia pasów bezpieczeństwa nie było – dodała prokurator. 

 

Kierowca i pasażer ciężarówki  


Oznacza to, że pasy nie były zapięte, o czym też wcześniej informowała policja. Sekcja miała wykluczyć taką ewentualność, że może np. ktoś z uczestników akcji ratowniczej, jeszcze zanim na miejsce dojechała straż pożarna i pogotowie, rozpiął pasy próbując udzielić pomocy. 


Porsche uderzyło w ciężarówkę na litewskich numerach rejestracyjnych. Jej kierowca był trzeźwy, nie ucierpiał w wypadku. Zarówno on, jak i jego pasażer, mają w sprawie status świadków. Z pierwszych odczytów tachografu wynika, że w momencie uderzenia ciężarówka jechała z prędkością niespełna 90 km/h. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej