RAPORT

Pogarda

Czy to jeszcze Putin? „Wywiad widzi, że za każdym razem wygląda on inaczej”

Szef ukraińskiego wywiadu mówił jesienią, że Putin ma trzech sobowtórów (fot. Getty Images)
Szef ukraińskiego wywiadu mówił jesienią, że Putin ma trzech sobowtórów (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W mediach co pewien czas pojawiają się informacje o sobowtórach Putina. Obserwatorzy dostrzegali np. zmiany na twarzy polityka, inny sposób zachowania i odmienny wzrost. Teraz w wywiadzie dla Wirtualnej Polski doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak idzie o krok dalej. – Nasz wywiad wyraźnie widzi, że na każdym spotkaniu Putin wygląda inaczej – mówi ukraiński polityk.

Ilu jest Putinów? Ukraiński wywiad na tropie sobowtórów

Władimir Putin używa co najmniej trzech sobowtórów, którzy przeszli operacje plastyczne, by wyglądać tak jak on – powiedział szef ukraińskiego...

zobacz więcej

Kilka tygodni temu w Davos prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że nie będzie rozmawiać z Władimirem Putinem, bo nie wiadomo, czy to ta osoba, która sprawuje władzę w Rosji.


– Nie mogę zrozumieć: To jego decyzje czy kogoś innego? Naprawdę nie rozumiem, kto podejmuje decyzje w Rosji. Kim on jest teraz? – pytał.


Czy Putin jeszcze żyje?


Nie rozumiem, z kim i o czym rozmawiać. Nie jestem pewien, czy ten prezydent, który czasem pojawia się (w telewizji) przy użyciu blue boxu, to w ogóle on. Nie do końca rozumiem, czy on jest żywy – oświadczył Zełenski, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.


To nie są teoretyczne rozważania – powiedział teraz Wirtualnej Polsce Podolak pytany o podejrzenia Zełenskiego.  Nasz wywiad wyraźnie widzi, że na każdym spotkaniu Putin wygląda inaczej. Jest odizolowany, mówi dziwne rzeczy – wskazał prezydencki doradca.


Czytaj także: Sobowtóry Putina. Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego ujawnia


Może jest w tak ciężkim stanie, że niektóre jego obowiązki wykonują sobowtóry – dywagował Mychajło Podolak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej