RAPORT

Pogarda

Dwóch polskich narciarzy zginęło w lawinie w Kaszmirze

Potężna lawina zeszła ze szczytu Apharwat o wysokości 4390 m (fot.  Idrees Abbas / Zuma Press / Forum, zdjęcie ilustracyjne)
Potężna lawina zeszła ze szczytu Apharwat o wysokości 4390 m (fot. Idrees Abbas / Zuma Press / Forum, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Do tragedii doszło w himalajskim ośrodku narciarskim w indyjskiej części Kaszmiru – poinformowała miejscowa policja, cytowana przez Agencję Reutera. Z lawiny uratowano 21 osób.

Największe katastrofy lawinowe w Europie w XX wieku

Lawina o ogromnej masie śniegu i kamieni runęła w środę na hotel we włoskich Apeninach. Zasypanych zostało ok. 30 osób przebywających w hotelu....

zobacz więcej

Dwóch kaszmirskich przewodników i 21 obcokrajowców porwała potężna lawina, gdy jeździli na nartach wysoko w górach w pobliżu turystycznego miasta Gulmarg w paśmie Pir Pandźal w zachodnich Himalajach. Lawina zeszła ze szczytu Apharwat o wysokości 4390 m.


Po zejściu lawiny ratownicy wysokogórscy pojechali na miejsce na skuterach śnieżnych. Spod śniegu wydobyli 19 obcokrajowców, dwóch lokalnych przewodników i ciała dwóch Polaków.


Rannych odwieziono do pobliskiego szpitala.


Gulmarg to popularne miejsce wśród turystów i narciarzy. Kurort znajduje się w części Kaszmiru administrowanej przez Indie.


Czytaj także: Wypadek w Tatrach. Zginęło dwóch Polaków, zeszła lawina

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej