RAPORT

Pogarda

Lubnauer o ruchu Karnowskiego, Dulkiewicz i Trzaskowskiego: Próba budowania tworu, który nie istnieje

Katarzyna Lubnauer (fot. PAP/Marcin Obara)
Katarzyna Lubnauer (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Co pewien czas pojawiają się sondaże, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – powiedziała posłanka KO Katarzyna Lubnauer, komentując wyniki badania, z którego wynika, że ruch samorządowców Tak! Dla Polski może liczyć na ponad 10 proc. poparcia. – To próba budowania tworu, który nie istnieje. Większość członków należy do partii wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej – oznajmiła.

PSL o koalicji z Hołownią: Coraz bardziej prawdopodobny scenariusz

Piotr Zgorzelski z PSL ocenił, że współpraca ludowców z Polską 2050 i Agrounią jest bardzo prawdopodobna. Zaznaczył, że ostateczne decyzje w tej...

zobacz więcej

We wtorek „Rzeczpospolita” opublikowała wyniki sondażu firmy SW Research, przeprowadzonego dla ruchu samorządowców (w dużej mierze związanych z Koalicją Obywatelską) Tak! Dla Polski. „PiS może liczyć na 22 proc., Koalicja Obywatelska – na 17,4 proc., a ruch samorządowy Tak! Dla Polski – na 10,7 proc.” – podała gazeta. 


Kolejne miejsca – zgodnie z wynikami tego badania – zajęłyby: Polska 2050 Szymona Hołowni – 9,1 proc.; Konfederacja – 9 proc., a Lewica – 7,1 proc. Poniżej progu wyborczego jest za to PSL z wynikiem 2,6 proc. Zwraca uwagę wysoka liczba niezdecydowanych w tym wariancie badania – 19,2 proc. 

 

Wyniki tego badania komentowała posłanka KO, była szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. – Ja się uśmiecham, dlatego że Tak! Dla Polski to są w większości samorządowcy, którzy są członkami którejś z partii KO. Ten sondaż to taka próba budowania tworu, który nie istnieje. Wiadomo, że Tak! Dla Polski w dużym stopniu współpracuje z Koalicją Obywatelską – podkreśliła. 

 

Wspomniała też o Rafale Trzaskowskim, który jest wiceprzewodniczącym PO, a który jest główną twarzą ruchu. – Co pewien czas pojawiają się sondaże, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. To taka próba kreowania rzeczywistości – dodała. 


Dotacje dla organizacji pozarządowych. Czarnek zwrócił się o nadzór CBA już we wrześniu

Już we wrześniu 2022 r. minister Przemysław Czarnek zwrócił się do CBA o objęcie nadzorem programu dotacji dla organizacji pozarządowych –...

zobacz więcej

Pytana, czy za pomocą takich sondaży Trzaskowski buduje swoją pozycję w PO, odparła, że prezydent Warszawy „dość dobrze” współpracuje z Donaldem Tuskiem. 

 

Ruch Samorządowy „Tak! Dla Polski” zrzesza polskich samorządowców ze wszystkich województw. Pod jednym szyldem połączyli się liderzy siedmiu największych organizacji samorządowych: Tak! Samorządy dla Polski, Ruch Wspólna Polska, Dolny Śląsk Wspólna Sprawa, Wielkopolska – Kierunek Europa, Łączy nas samorząd, Tak dla Opolskiego, Ruch Obrony Polskiej Samorządności. 

  

Założyciele Ruchu Samorządowego reprezentują regionalne organizacje zrzeszające m.in. pięciu marszałków województw, 51 prezydentów, 60 burmistrzów i 51 wójtów. 

We władzach ruchu zasiadają m.in.: Jacek Karnowski, Jacek Sutryk, Jacek Jaśkowiak, Rafał Trzaskowski, Aleksandra Dulkiewicz czy Hanna Zdanowska. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej