RAPORT

Pogarda

Nadciągają siarczyste mrozy. Temperatury spadną do -15 st.

IMGW o prognozie pogody na kolejne dnim (fot. meteo.imgw.pl)
IMGW o prognozie pogody na kolejne dnim (fot. meteo.imgw.pl)

Najnowsze

Popularne

Od piątku czeka nas ochłodzenie. Spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej, a miejscami śnieżyce. – Nocą temperatury spadną do -15 st. Celsjusza – mówi synoptyk z IMGW Dorota Pacocha.

Biden w Polsce razem z Zełenskim? Ruszy dyplomatyczna ofensywa

Coraz bardziej prawdopodobny staje się wariant lutowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Joem Bidenem i Wołodymyrem Zełenskim w Polsce. To...

zobacz więcej

Na wschodzie i południu i Polski będzie padał śnieg. Obfitych opadów należy się spodziewać w górach. Tam przyrost pokrywy śnieżnej nawet o kilkanaście centymetrów – mówi PAP synoptyk i dodaje, że dzięki temu znacznie poprawią się warunki do uprawiania sportów zimowych.


– Poza tym również we wschodniej i południowej części kraju, z wyłączeniem obszarów podgórskich, również popada. Nowa pokrywa śnieżna nie będzie tak spektakularna, ale przybędzie kilka, a nawet miejscami kilkanaście centymetrów – dodaje synoptyk.Śnieg w górach się utrzyma, bo prognozowane są niskie temperatury. W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę w obszarach podgórskich i w górach może się pojawić na termometrach nawet -15 st. Celsjusza.


– Jednak w głębi kraju takich temperatur się nie spodziewamy. W nocy będzie na lekkim minusie. Najniżej około -6 st. na południu – wyjaśnia Dorota Pacocha.


W północno-zachodniej połowie kraju natomiast temperatury w ciągu dodatnie – na lekkim plusie albo w okolicach zera. – Będzie padał deszcz, ewentualnie deszcz ze śniegiem, z pokrywy śnieżnej niestety nici – mówi.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej