RAPORT

Pogarda

Rosyjskie zbrodnie na Ukrainie. Konferencja Instytutu Pileckiego w Berlinie

Inwazja na Ukrainę rozpoczęta 24 lutego 2022 r. przez Federację Rosyjską (fot. Oleg Pereverzev/Global Images Ukraine via Getty Images)
Inwazja na Ukrainę rozpoczęta 24 lutego 2022 r. przez Federację Rosyjską (fot. Oleg Pereverzev/Global Images Ukraine via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Dziś w Berlinie rozpoczyna się konferencja poświęcona osądzeniu rosyjskich zbrodni, popełnionych w Ukrainie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego. Do udziału w konferencji zostali zaproszeniu prawnicy, historycy, publicyści i politycy.

Odciął Ukraińcowi głowę i wszystkie kończyny. „Raszysta zidentyfikowany”

Służby specjalne zidentyfikowały rosyjskiego zbrodniarza wojennego, który z zimną krwią zamordował cywila podczas okupacji obwodu charkowskiego –...

zobacz więcej

Jak podkreśla dyrektor Instytutu Pileckiego prof. Magdalena Gawin, mają oni przekonać Niemców i inne zachodnie społeczeństwa do podjęcia wspólnych wysiłków na rzecz powołania międzynarodowego trybunału, który osądzi rosyjskie zbrodnie. 

 
– Tak naprawdę wiele rzeczy się udaje, jeśli jest polityczna wola, bo politycy postępują tak, jak chcą obywatele – tłumaczy szefowa Instytutu Pileckiego. 

 
Obecni w Berlinie polscy publicyści zwracają uwagę, że dla intensyfikacji działań na rzecz wspierania Ukrainy i ukarania rosyjskich zbrodniarzy ważne jest pokazanie zachodnim społeczeństwom i politykom ogromu rosyjskich zbrodni oraz przekonanie ich, że to, co robią Rosjanie w Ukrainie, to zbrodnie wymagające nie tylko potępienia w sensie symbolicznym, ale również prawnym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej