RAPORT

Pogarda

Wiceminister edukacji: KE chętniej rozmawia z polskim rządem niż z opozycją

Poprawki poparło 52 senatorów, przeciw było 45 (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Poprawki poparło 52 senatorów, przeciw było 45 (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki uważa, że większości senackiej trudno uznać, iż Komisja Europejska chętniej rozmawia z polskim rządem niż z opozycją. W Polskim Radiu 24 polityk skomentował w ten sposób głosowanie nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym. Senat przyjął nowelizację, ale wniósł do niej rekomendowane uprzednio przez senackie komisje 14 poprawek. Znacząco przekształcają one przepisy noweli.

Poseł PO zapytany, dlaczego blokowali KPO. Zaskakująca odpowiedź

Rafał Trzaskowski powiedział, że rozmawiał z szefową Komisji Europejskiej i ma nadzieję na „dodatkowe warunki”, które będą musiały być spełnione,...

zobacz więcej

Czytaj też: Trzaskowski wypiera się własnych słów i oskarża o manipulację. „Pieniądze będą mrożone, aż wygramy wybory”


Senator Bernacki podkreślał, że zarzuty, które senatorowie opozycji podnosili przy głosowaniu nad tą ustawą, są bezzasadne.


Jesteśmy demokratyczną mniejszością w Senacie, większość jest totalna. Używała przy tym retoryki, że pochylono się nad ustawą w aspekcie konstytucyjnym. Brano pod uwagę stanowisko Komisji Europejskiej, bo przecież oni są Europejczykami zakochanymi we wskazaniach KE – wskazywał polityk.


Bernacki o senatorach z opozycji: domorośli amatorzy


Wszystko przybrało postać komiczną, wyolbrzymioną. Przecież każda ustawa wychodząca z polskiego parlamentu ma zasadę domniemania konstytucyjności – oceniał polityk.


Trudno polegać na opiniach domorosłych amatorów, dopóki nie wypowie się Trybunał Konstytucyjny. Ustalenia dotyczące ustawy zostały przyjęte przez przedstawicieli polskiego rządu i KE, większości senackiej trudno było przełknąć gorzką pigułkę, że KE chętniej rozmawia z rządem niż z opozycją – mówił senator Włodzimierz Bernacki.


Czytaj też: Co Rafał Trzaskowski uważa na temat środków dla Polski z UE? Oto kilka wypowiedzi polityka Platformy


Opozycji chodzi o to, aby maksymalnie blokować KPO. Realizuje scenariusz, który usłyszeliśmy z ust Rafała Trzaskowskiego, że trzeba mrozić pieniądze. Za wnioskiem senatora Burego był on sam i dwie osoby. Reszta sanatorów głosowała za tym, aby procedować ustawę podkreślił prof. Bernacki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej