RAPORT

Pogarda

„Trenuj z wojskiem”. Ida Nowakowska ukończyła szkolenie wojskowe [WIDEO]

Ida Nowakowska (fot. Instagram/idavictoria)
Ida Nowakowska (fot. Instagram/idavictoria)

Najnowsze

Popularne

Prowadząca „Pytanie na śniadanie” pochwaliła się w swoich mediach społecznościowych, że ukończyła szkolenie „Trenuj z wojskiem” w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Ida Nowakowska ćwiczyła m.in. podstawy walki wręcz, obsługę karabinu i rzucanie granatem.

„Trenuj z wojskiem”. Szef MON”: Chcemy przeszkolić jak najwięcej osób

Chcemy przeszkolić jak najwięcej osób w zakresie podstawowych umiejętności – mówił wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak podczas inauguracji...

zobacz więcej

Popularna prezenterka opublikowała w sieci nagranie podsumowujące jej szkolenie wojskowe po to, by nagłośnić nową edycję akcji „Trenuj z wojskiem”. 14 stycznia drugą edycję zainicjował w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W tym samym garnizonie jesienią ćwiczyła Ida Nowakowska. 

 

„Dziękuję żołnierzom Wojska Polskiego"


„Nauczyłam się tak wiele i jestem dumna z tego, że ukończyłam szkolenie wojskowe. Polecam każdemu! Dziękuję żołnierzom Wojska Polskiego za służbę, misję, odwagę, codzienne poświęcenie i gotowość do obrony wolności i suwerenności naszego kraju. Dziękuję Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej gen. bryg. dr inż. Mariuszowi Pawlukowi i Pani Kapitan Katarzynie Dutkiewicz–Pawlikowskiej” – napisała 32-letnia dziennikarka. 

 

Celem programu „Trenuj z wojskiem” jest przeszkolenie jak największej grupy ludzi z podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem oraz obronnością. Akcja ma też zachęcić młode osoby do przystępowania do Wojska Polskiego. Przeszkolenie trwa osiem godzin. Zajęcia będą prowadzone przez kolejnych siedem sobót do 25 lutego w 31 garnizonach w całej Polsce. Szkolić chętnych będą doświadczeni instruktorzy Wojska Polskiego. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej