RAPORT

Pogarda

Premier podarował z prywatnych pieniędzy 400 tys. zł fundacjom pomagającym niepełnosprawnym

Obdarowani przez premiera Mateusza Morawieckiego są zaskoczeni (fot. Facebook/Mateusz Morawiecki)
Obdarowani przez premiera Mateusza Morawieckiego są zaskoczeni (fot. Facebook/Mateusz Morawiecki)

Najnowsze

Popularne

Premier Mateusz Morawiecki przekazał z prywatnych pieniędzy 400 tys. zł kilkunastu fundacjom i stowarzyszeniom pomagającym niepełnosprawnym – informuje „Super Express”. „Zostaną przeznaczone na wsparcie rehabilitacji społeczno-zawodowej dorosłych osób z niepełnosprawnościami” – czytamy na stronie na Facebooku jednego z obdarowanych, białostockiego Stowarzyszenia „My dla innych”.

Ceny biletów będą niższe. Jest deklaracja premiera Morawieckiego

Ceny biletów kolejowych nie pozostaną na tym poziomie, na jakim dziś są – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że będzie domagał się...

zobacz więcej

Według informacji gazety wsparcie otrzymały m.in. białostockie Stowarzyszenie „My dla innych”, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, krakowska fundacja franciszkańska „Brat Słońce”, fundacja „Dar dla Potrzebujących” z Opoczna i świętokrzyska fundacja „Kochaj... Po prostu”.


Akurat zbieramy na zakup autobusu do wożenia dzieci ze wsi do szkół. Dzięki panu Morawieckiemu mamy już na przysłowiową kierownicę oraz koła – mówi szefowa tego ostatniego stowarzyszenia.


Premier dał dotacje na fundacje


– Była to pierwsza taka sytuacja, dlatego byliśmy ogromnie zaskoczeni – mówią z kolei dziennikowi osoby związane z fundacją z Opoczna. „Dar dla Potrzebujących” wykorzysta dotacje w szczególności na kontynuowanie projektu Centrum Usług Środowiskowych: dwie świetlice środowiskowe i Klub Seniora.


Jak zaznacza „SE”, Kancelaria Premiera nie wypowiada się o tych darowiznach. – To prywatna inicjatywa Mateusza Morawieckiego – przekazała gazecie KPRM.


 Zobacz także: Rosną świadczenia dla niepełnosprawnych i ich opiekunów


Nieoficjalnie dziennik pisze, że premier wsparł kilkanaście organizacji łączną kwotą ok. 400 tys. zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej