RAPORT

Pogarda

Łukaszenka ma poważne problemy ze zdrowiem? Jest nowe nagranie

Alaksandr Łukaszenka (fot.  Contributor/Getty Images)
Alaksandr Łukaszenka (fot. Contributor/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Białoruski dyktator Alaksandr Łukaszenka wybrał się w podróż do Zimbabwe, by rozmawiać o traktorach, kombajnach i ciężarówkach, które Mińsk ma dostarczać temu południowoafrykańskiemu państwu. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, że Łukaszenka ma wyraźne problemy z poruszaniem się.

O stanie zdrowia białoruskiego despoty – co od dawna utrzymywane jest przed społeczeństwem w tajemnicy – media rozpisują się od dawna. 

 

Teraz w sieci pojawiają się nowe nagrania, z których wynika, że dyktator z Mińska ma problemy z poruszaniem. „Łukaszenka ma poważne problemy ze zdrowiem, ledwo chodzi” – donosi rosyjski oligarcha Leonid Newzlin, który opublikował wideo na Twitterze.  

Nagranie zostało wykonane w trakcie trzydniowej wizyty białoruskiego dyktatora w Zimbabwe, która rozpoczęła się w poniedziałek. Łukaszenka zaoferował temu południowoafrykańskiemu państwu więcej traktorów, kombajnów i ciężarówek. 

 

Białoruś i Zimbabwe ściśle współpracują, zwłaszcza w zakresie rolnictwa. Łukaszenka powiedział, że oferta dla Harare jest częścią programu mechanizacji gospodarstw rolnych o wartości około 66 milionów dolarów. 

 

Zobacz też: „Agresywne plany Polaków”. Kuriozalne tezy białoruskiej propagandy


Na początku grudnia informowano, że Aleksander Łukaszenka ma mieć trudności z długotrwałym pozostawaniem w pozycji siedzącej, przez co miał pracować głównie na leżąco. 

 

Z kolei w listopadzie zeszłego roku media społecznościowe obiegło nagranie, kiedy to Łukaszenka z widoczną trudnością schodził po trapie samolotu, którym przyleciał do Erywania na szczyt Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej