RAPORT

Pogarda

Środa wietrzna i z opadami [PROGNOZA]

Prognoza pogody na środę 1 lutego (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Prognoza pogody na środę 1 lutego (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Najnowsze

Popularne

W środę w całym kraju spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu, z tym że w zachodniej, północno-zachodniej części kraju więcej będzie deszczu i deszczu ze śniegiem. Na wybrzeżu możliwe są także burze. IMGW ostrzega również przed silnym wiatrem.

Wtorek z opadami. Uwaga na zawieje śnieżne [PROGNOZA]

We wtorek będzie pochmurno, będzie padał śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz. Silny wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne – przekazała...

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północna, środkowa i częściowo wschodnia Europa będą pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Skandynawią. Nad resztą kontynentu będzie dominował wyż znad Atlantyku. Polska będzie na skraju wspomnianego układu niżowego. Z zachodu będzie napływać wilgotne powietrze polarne morskie.


W środę zachmurzenie przeważnie duże. Miejscami przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na wschodzie oraz południu także śniegu. W rejonach podgórskich i w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 3 cm do 5 cm. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na wschodzie do 5 stopni na zachodzie i 6 stopni na Pomorzu Zachodnim; chłodniej w dolinach karpackich – około minus 1 stopień.


IMGW: możliwe burze


Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/godz., jedynie nad morzem okresami silny do 40 km/godz., w porywach do 80 km/godz., zachodni, będzie miejscami powodował zawieje śnieżne. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 120 km/godz., w Tatrach do 90 km/godz., powodujące zawieje i zamiecie śnieżne. Na Wybrzeżu do godzin okołopołudniowych mogą się zdarzać pojedyncze burze.


W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 3 stopnie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/godz., z kierunków zachodnich. Ciśnienie w stolicy w południe wyniesie 991 hPa i będzie się wahać.


Od piątku wraca zima z obfitymi opadami śniegu i siarczystym mrozem. – W górach przyrost pokrywy śnieżnej nawet o kilkanaście centymetrów. Nocą temperatury spadną do minus 15 stopnie – zapowiada synoptyk z IMGW Dorota Pacocha.
Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej