RAPORT

Pogarda

Dofinansowanie do zielonej energii. Można już składać wnioski [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Od środy rolnicy mogą składać wnioski o dofinansowanie do zielonej energii w gospodarstwach. Chodzi o panele fotowoltaiczne, magazyny energii i pompy ciepła. Można dostać 150 tys. zł dotacji – informuje TVP3 Rzeszów.

„Pierwsza taka decyzja dla projektów offshore wind w Polsce”. Dotyczy Baltic Power

Farma wiatrowa Baltic Power uzyskała pierwsze z wymaganych pozwoleń na budowę dla części lądowej – poinformował w poniedziałek w mediach...

zobacz więcej

Instalacje fotowoltaiczne to już stały element krajobrazu na wsi. Energia ze słońca zasila też gospodarstwa, a te zwykle są bardzo energochłonne – wskazuje TVP3 Rzeszów. Rolnicy, którzy chcieliby zainwestować w odnawialne źródła energii, od dziś mogą składać wnioski o dofinansowanie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Maksymalna moc nie może przekroczyć 50 kWh. Do tego należy pamiętać, że muszą być zamontowane magazyny energii. To wymóg, który znacznie podnosi koszt całej instalacji, dlatego w ramach tego naboru można dostać nawet 150 tys. zł dotacji.


Wysokość dofinansowania wynosi 50 proc. kosztów kwalifikowalnych, w przypadku młodego rolnika jest to 60 proc., przy czym mowa jest o kwotach netto. To jednak inwestycja, która powinna szybko się zwrócić, zwłaszcza w dobie rosnących cen prądu – oceniono.Grupa PGE wspólnie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa planuje cykl spotkań z rolnikami. Dostawca prądu chce zachęcać do inwestycji w zieloną energię. Wnioski o dofinansowanie takich przedsięwzięć można składać do 1 marca – przez internet lub w formie papierowej.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej