RAPORT

Pogarda

Cios CBŚP w „grupę błońską”. Handlowali narkotykami na wielką skalę

Rozbita grupa była bardzo hermetyczna, dlatego jej rozbicie zajęło śledczym wiele miesięcy (fot. CBŚP)
Rozbita grupa była bardzo hermetyczna, dlatego jej rozbicie zajęło śledczym wiele miesięcy (fot. CBŚP)

Najnowsze

Popularne

Ponad 260 policjantów, w tym kilkudziesięciu kontrterrorystów, uderzyło w „grupę błońską”, parającą się produkcją narkotyków syntetycznych oraz ich sprzedażą. Operacja zorganizowana przez funkcjonariuszy CBŚP z Warszawy zakończyła się zatrzymaniem 18 osób, z których tylko dwie nie trafiły do aresztów. To kolejny etap śledztwa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, która od ponad trzech lat czyści półświatek z Błonia oraz Ożarowa.

CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotyków syntetycznych. Pięć osób zatrzymanych [WIDEO]

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem nowosądeckiej prokuratury zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych oraz...

zobacz więcej

Obława na członków „grupy błońskiej” oraz ich kooperantów miała miejsce w połowie ubiegłego tygodnia. Funkcjonariusze stołecznego zarządu CBŚP przygotowywali się do tej akcji przez kilka tygodni. Ustalono dokładne miejsca zamieszkania i przebywania „celów” oraz pomieszczenia wykorzystywane przez nich jako na przykład magazyny narkotyków czy broni.

 

Do zatrzymania gangsterów ściągnięto między innymi szturmanów z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz pięciu wojewódzkich jednostek kontrterrorystycznych. Do tego dziesiątki policjantów CBŚP z całej Polski. O ustalonej godzinie funkcjonariusze wkroczyli do kilkudziesięciu wytypowanych lokali w Błoniu i okolicach, całkowicie zaskakując zaspanych przestępców. 

Boss gangu wsadził swojego szwagra na minę

Mazowieckie „pezety” i CBŚP uderzyły ponownie w gang Tomasza D. ps. „Dadek”. Wśród trzech zatrzymanych członków bandy znajduje się poważany...

zobacz więcej

Rośnie liczba podejrzanych

 

– Podczas działań przeprowadzonych na terenie powiatu warszawsko-zachodniego zatrzymano 18 osób, zabezpieczając przy tym amfetaminę, marihuanę, tabletki MDMA, dwa pistolety i maczety. Ponadto na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono blisko 260 tys. zł w gotówce oraz biżuterię i sztabki złota warte około 250 tys. zł – poinformowała podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

 

Wszystkich zatrzymanych zwieziono do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, gdzie usłyszeli zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzania i wprowadzania do obrotu a także posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu wobec 16 podejrzanych zostało aresztowanych.

 

Dotychczas w śledztwie występuje 31 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 200 zarzutów. Śledczy przekonują, że liczby te nie są ostateczne. Tym bardziej, że po każdej większej akcji służb, przybywa chętnych do podjęcia współpracy z organami ścigania w zamian za złagodzenie kary.

Policyjna akcja w oparach toksycznych chemikaliów. Przejęto 100 litrów płynnego klefedronu

Ponad 100 litrów płynnego 4-CMC (klefedronu) przejęli funkcjonariusze CBŚP w laboratorium narkotyków syntetycznych w gminie Turawa w woj. opolskim....

zobacz więcej

Po nitce do kłębka

 

Śledztwo dotyczące działalności dwóch sąsiadujących ze sobą grup przestępczych: błońskiej i ożarowskiej miało swój początek wiosną 2018 roku. Wówczas policjanci stołecznego zarządu CBŚP zlikwidowali na obrzeżach stolicy duże laboratorium amfetaminy, w którym działały cztery linie do produkcji narkotyku. Zatrzymano wówczas 37-letniego Krystiana M. i 53-letniego Waldemara G. Pierwszy z mężczyzn był poszukiwany listem gończym do odsiadki za obrót narkotykami.

 

Niespełna rok później śledczy odkryli kolejne laboratorium amfetaminy, należące do tych samych osób, co fabryczka zlikwidowana wiosną 2018 roku. W kwietniu 2019 roku policjanci wkroczyli na jedną z prywatnych posesji w powiecie rawskim. Na miejscu zastali trzech mężczyzn, zajętych ewakuacją sprzętu do produkcji amfetaminy.


Zabezpieczono wówczas dwie kompletne linie technologiczne, ponad 36 litrów płynnej amfetaminy, ponad 5 litrów BMK oraz wiele innych odczynników chemicznych.Po tej akcji ustalono, że za przestępczymi laboratoriami stoją grupy: ożarowska oraz błońska. Obie były dość hermetyczne i zebranie dowodów przeciwko liderom band zajęło sporo czasu. Niemniej jednak w połowie ubiegłego roku zatrzymano pięć osób, którym przedstawiono zarzuty produkcji narkotyków na wielką skalę. Wśród podejrzanych znalazł się także domniemany boss jednej z grup.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej