RAPORT

Pogarda

Szczyt Ukraina–UE. Zełenski: Oczekujemy decyzji [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że kończą się przygotowania do szczytu Ukraina–Unia Europejska, który odbędzie się 3 lutego w Kijowie. Podkreślił, że najbliższy tydzień będzie „tygodniem integracji europejskiej w każdym tego słowa znaczeniu”.

Zbigniew Rau: Polska i kraje bałtyckie muszą działać razem – tak jak w 2008 roku

Polska i kraje bałtyckie w obliczu rosyjskiego imperializmu muszą działać razem – tak jak w 2008, gdy liderzy naszych państw pojechali do Tbilisi,...

zobacz więcej

– Czekamy na wieści dla Ukrainy. Oczekujemy od naszych partnerów w Unii Europejskiej decyzji, które będą adekwatne do poziomu współpracy między naszymi instytucjami a Unią Europejską oraz naszych postępów. Postępów, co jest oczywiste – nawet pomimo wojny na pełną skalę – powiedział Zełenski w wieczornym wystąpieniu.


– Pracujemy nad sytuacją we wszystkich głównych obszarach i w perspektywie długoterminowej nad tym, co szykuje okupant i jak reagujemy na przygotowania Rosji do odwetu – podkreślił Zełenski.


Ukraina otrzymała „perspektywę europejską i status kraju kandydującego” 23 czerwca na mocy jednomyślnego porozumienia przywódców wszystkich 27 państw członkowskich Unii Europejskiej. Status kandydata to pierwszy krok na drodze do przystąpienia kraju do Wspólnoty.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej