RAPORT

Pogarda

Poręba: Stawka jesiennych wyborów będzie nadzwyczajna

Najnowsze

Popularne

Polska była atakowana pieniądzem rosyjskim – taka jest moja teza, a wykonawcy byli w Parlamencie Europejskim, pełnili funkcje europosłów. Myślę, że wcześniej czy później to zostanie udowodnione – powiedział w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info europoseł PiS Tomasz Poręba.

Belgijska prokuratura: Wobec polskich europosłów nie toczy się śledztwo ws. korupcji

Śledztwo w sprawie korupcji w Parlamencie Europejskim nie dotyczy Polaków – potwierdziła TVP Info. Wcześniej informował o tym także „Fakt”,...

zobacz więcej

Poręba pytany był we wtorek w TVP info o spory i ataki w debacie publicznej, choćby w kontekście Parlamentu Europejskiego i pomówień, że w aferę korupcyjną w PE zamieszani są też politycy PiS.


To będzie bardzo brutalna kampania, ponieważ stawka jest nadzwyczajna. Tu chodzi o to, w którą stronę będzie Polska się rozwijać. Jak Polska będzie dalej rosnąć w siłę. Czy, to będzie Polska rządzona przez PiS, a więc partię, która od ośmiu lat udowadnia, że na pierwszym miejscu stawia interes Polski i Polaków, czy to jednak będzie inna perspektywa – ocenił europoseł PiS.


Poręba: Publikacja „Rzeczpospolitej” celowa i świadoma


Według niego, „w tej kampanii zostaną użyte wszystkie możliwe chwyty”. 


– Ja sam doświadczyłem tego kilka dni temu, kiedy gazeta „Rzeczpospolita” bez jakichkolwiek dowodów próbowała mnie i Ryszarda Czarneckiego przykleić do tej afery w Parlamencie Europejskim – powiedział Poręba.


W jego ocenie, zrobiono to „absolutnie świadomie i celowo po to, żeby odwrócić uwagę od rzeczywistych aktorów tej afery”.

Dziennikarze wolnych mediów nękani przez TVN. Wniosek posłów o pilną debatę w Sejmie

Grupa posłów należących do sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu wystąpiła do jej przewodniczącego o pilne zwołanie posiedzenia i...

zobacz więcej

– Ale, my nie ustaniemy. Uważamy, że ta afera musi być rozliczona. Musi być sprawdzona. Musi być pokazana. Muszą być skazane osoby winne. Muszą być te osoby ukarane, ponieważ to jest kwestia tego, jak Unia Europejska ma w przyszłości wyglądać. Czy to będzie taki Parlament Europejski, gdzie za kwotę „x” będzie można przygotować rezolucję przeciwko dowolnemu krajowi bez jakichkolwiek dowodów czy faktów, czy to będzie jednak Parlament Europejski, gdzie będą elementarne zasady, gdzie będzie transparentność, gdzie będzie przestrzegane prawo – przekonywał polityk PiS.


Europoseł PiS: Afera w PE musi zostać rozliczona


Poręba mówił o „głównym zainteresowanym” zdestabilizowaniem sytuacji w Polsce w ostatnich latach, „w (...) Polsce, która się rozwijała, która się zbroi, która chce na pierwszym miejscu stawiać bezpieczeństwo swoich obywateli, Polsce która często nie pasuje do tej układanki federalistycznej, centralistycznej Unii Europejskiej, którą się próbuje nam teraz zaproponować”. – Polska była atakowana pieniądzem rosyjskim – to jest moja teza, a wykonawcy byli w PE, pełnili funkcje europosłów – ocenił Poręba.


– Myślę, że wcześniej czy później to zostanie udowodnione, dowiedzione. I byłbym bardzo zdziwiony i zaskoczony, gdyby było inaczej – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej