RAPORT

Pogarda

Prezes PiS wpłacił 50 tys. zł na Siły Zbrojne Ukrainy

Jarosław Kaczyński zgodził się na ugodę z Radosławem Sikorskim (fot. arch.PAP/Lech Muszyński)
Jarosław Kaczyński zgodził się na ugodę z Radosławem Sikorskim (fot. arch.PAP/Lech Muszyński)

Najnowsze

Popularne

Jarosław Kaczyński wpłacił 50 tys. zł na rzecz ukraińskich sił zbrojnych w ramach porozumienia z Radosławem Sikorskim. Pełnomocnik prezesa PiS, mecenas Adrian Salus napisał, że wpłata na rzecz funduszu wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy „jednoznacznie przesądza, iż wszelkie insynuacje pojawiające się w domenie publicznej, dotyczące związku nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego ze sprawą jego Mocodawcy, są całkowicie bezpodstawne i tym samym krzywdzące dla Jarosława Kaczyńskiego”.

Przeprosiny w Onecie za 708 tys. złotych. Jak przesunięto przecinek i zwielokrotniono kwotę [WIDEO]

Warszawski sąd rejonowy nieprawomocnie przyznał Radosławowi Sikorskiemu ponad 708 tysięcy złotych od Jarosława Kaczyńskiego. To kwota, za którą...

zobacz więcej

„Ukraina walczy o swoją niepodległość i wolność, ale również o nasze bezpieczeństwo. Wspieramy ją i będziemy wspierać. Skoro wpłata na fundusz wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy zamyka mój kontrowersyjny spór z Radosławem Sikorskim, czynię to z satysfakcją” – poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Oświadczenie prezesa PiS we wtorek przesłał jego pełnomocnik Adrian Salus.


W styczniowych wypowiedziach w mediach społecznościowych były minister spraw zagranicznych złożył prezesowi PiS publiczną ofertę: jeśli ten do końca stycznia dokona wpłaty kwoty 50 tys. zł. na rzecz Sił Zbrojnych Ukrainy, Sikorski odstąpi od dochodzenia roszczeń. Sąd przyznał Radosławowi Sikorskiemu ponad 708 tys. zł od Jarosława Kaczyńskiego na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w Onecie.


Wpłata kończy spór


Jak wskazał mecenas Salus, jego mocodawca od pierwszych dni wojny aktywnie wspiera Ukrainę, dlatego przyjął ofertę polityka PO. Jak poinformował Salus, we wtorek prezes PiS dokonał oczekiwanej wpłaty, kończąc tym samym spór, który – jak ocenił – „wskutek kontrowersyjnego orzeczenia zasądzającego astronomiczne koszty przeprosin, bulwersował opinię publiczną”.


Dowód wpłaty zostanie przedłożony pełnomocnikom Radosława Sikorskiego i zaprezentowany publicznie. Pełnomocnik szefa PiS spodziewa się realizacji porozumienia, zgodnie z zapowiedziami Sikorskiego.


Pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego napisał ponadto, że wpłata na rzecz funduszu wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy „jednoznacznie przesądza, iż wszelkie insynuacje pojawiające się w domenie publicznej, dotyczące związku nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego ze sprawą jego Mocodawcy, są całkowicie bezpodstawne i tym samym krzywdzące dla Jarosława Kaczyńskiego”. Prorocze słowa Kaczyńskiego. Zobacz, co mówił do Sikorskiego i Tuska w 2014 [WIDEO]

W 2014 roku Rosja zaatakowała Krym i Donbas, a Radosław Sikorski straszył Ukraińców, że albo zaakceptują prorosyjskie warunki, albo wszyscy zostaną...

zobacz więcej

Były minister spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL poinformował na Twitterze, że przyjmuje przeprosiny Jarosława Kaczyńskiego.


„Przyjmuję przeprosiny Jarosława Kaczyńskiego za nazwanie mnie 'zdrajcą dyplomatycznym' w formie wpłaty na walczące w obronie całej Europy siły zbrojne Ukrainy” – napisał Sikorski.


Polityk wyraził także radość z powodu znalezienia „patriotycznego rozwiązania”. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej