RAPORT

Pogarda

Rozmowy Biden – Zełenski o potrzebach ukraińskiej armii. Jest szansa na F-16?

Wołodymyr Zełenski i Joe Biden (fot. Alex Wong/Getty Images)
Wołodymyr Zełenski i Joe Biden (fot. Alex Wong/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Pytany w poniedziałek, czy amerykańskie samoloty F-16 trafią na Ukrainę, prezydent Joe Biden odpowiedział stanowczo: „nie”. Teraz jednak przywódca USA zapowiada rozmowy z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim o potrzebach ukraińskiego wojska.

Polskie myśliwce F-16 dla Ukrainy? Jednoznaczna odpowiedź wiceszefa MON

Po tym, jak zachodnie państwa zgodziły się na dostarczenie Ukraińcom czołgów, podniesiono temat samolotów bojowych. W kontekście Polski spekuluje...

zobacz więcej

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden zapowiedział, że będzie rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim o ukraińskich prośbach, dotyczących dostaw sprzętu wojskowego.


Będziemy rozmawiać o tej sprawie – powiedział Joe Biden dziennikarzom. Zastrzegł przy tym, że na razie nie ma tematu przekazania Ukraińcom myśliwców F-16.


Największy brak Kijowa


Stany Zjednoczone są największym dostarczycielem sprzętu wojskowego dla Ukrainy. W ostatnim czasie USA zgodziły się na przekazanie Ukraińcom czołgów Abrams.


Tymczasem Kijów mówi też obecnie o potrzebie pozyskania nowoczesnych, zachodnich samolotów bojowych oraz rakiet dalekiego zasięgu, które mogłyby razić cele na terenie Rosji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej