RAPORT

Pogarda

Zabójstwo na Nowym Świecie. Są zarzuty dla Łukasza G.

Łukasz G. trafi do aresztu? (fot. Policja)
Łukasz G. trafi do aresztu? (fot. Policja)

Najnowsze

Popularne

28-letni Łukasz G. usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie. Śledczy skierowali do sądu wniosek o utrzymanie jego tymczasowego aresztowania.

Podejrzany o zabójstwo na Nowym Świecie w rękach policji [WIDEO]

Stołeczni policjanci zatrzymali 28-letniego Łukasza G., jednego z podejrzanych o zabójstwo 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie. Mężczyzna wpadł w...

zobacz więcej

Łukasz G. został zatrzymany w poniedziałek w Warszawie przez policjantów Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji. 

  

G. został we wtorek doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. – Podejrzanemu zostały ogłoszone zarzuty. Został przesłuchany. Prokuratura nie podaje informacji dotyczących stanowiska procesowego podejrzanego oraz treści jego wypowiedzi – powiedziała prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

 

Zarzuty dotyczą zabójstwa 29-latka poprzez trzykrotne ugodzenie go ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało śmiercią.


Prokurator skierował do sądu wniosek o utrzymanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego – dodała Skrzyniarz.

Zabójstwo w sylwestrową noc. 29-latek aresztowany

Sąd w Łodzi aresztował na trzy miesiące 29-latka podejrzanego o brutalne morderstwo w sylwestrową noc na Bałutach w Łodzi. Mężczyzna przyznał się...

zobacz więcej

Zabójstwo na Nowym Świecie


Nad ranem 8 maja zeszłego roku na Nowym Świecie w Warszawie do jednego ze sklepów wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. Pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł. 

  

W tej sprawie oprócz zatrzymanego Łukasza G. listem gończym są ścigani 25-letni Dawid Mirkowski oraz 24-letnim Sebastian Włodarczyk. Jak wcześniej informowała prokurator Aleksandra Skrzyniarz, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec ściganych mężczyzn, co umożliwiło prokuratorowi wydanie listu gończego i wdrożenie poszukiwań. 

  

28-letni Łukasz G. już wcześniej był znany organom ścigania. Mężczyzna był współpodejrzanym w procesie Krzysztofa U. ps. Fama, oskarżonego o podpalenie klubu przy ul. Foksal. 

Brutalne morderstwo Magdy ze Świńca. Nowe informacje o „bestii z Sulikowa”

Proces „bestii z Sulikowa” Dawida J. trwa w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Jest on oskarżony o zabójstwo 18-letniej Magdaleny ze Świńca. Mężczyzna...

zobacz więcej

Mężczyzna na początku lutego 2021 roku został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie za współudział w podpaleniu klubu na 3 lata i 6 miesięcy więzienia. Sąd wymierzył mu także grzywnę. 6 maja 2022 roku sąd drugiej instancji (Sąd Apelacyjny w Warszawie) zmniejszył 27-latkowi wyrok do 3 lat więzienia. Wyrok sądu w tej sprawie jest prawomocny. Dwa dni po uprawomocnieniu się wyroku Łukasz G. wspólnie z Sebastianem Włodarczykiem i trzecim mężczyzną brali udział w zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie. 

  

Z kolei 24-letni Dawid Mirkowski to zawodnik mieszanych sztuk walki, który w przeszłości był m.in. reprezentantem warszawskiego klub Garuda Muay Thai Gym. Mirkowski w swojej karierze stoczył co najmniej kilkanaście walk i brał udział w galach DSF, KOK czy Wirtuoz. 

  

Trzeci poszukiwany mężczyzna 23-letni Sebastian Włodarczyk również był znany stołecznym organom ścigania. W połowie sierpnia 2017 roku brał udział w pobiciu kierowcy autobusu na pętli autobusowej przy ul. Ossowskiego na warszawskim Targówku. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej