RAPORT

Pogarda

Zagraniczne media piszą o zabójstwie w Polsce. Nie żyje 30-letni informatyk

Zwłoki 30–letniego informatyka znaleziono w mieszkaniu przy ulicy Włodarzewskiej (fot. Shutterstock/DarSzach)
Zwłoki 30–letniego informatyka znaleziono w mieszkaniu przy ulicy Włodarzewskiej (fot. Shutterstock/DarSzach)

Najnowsze

Popularne

Zwłoki 30–letniego informatyka z Kerali w Indiach znaleziono w mieszkaniu przy ul. Włodarzewskiej. Podejrzanym jest 40-letni Polak, który usłyszał już zarzut zabójstwa. Według indyjskich mediów to współlokator ofiary i właściciel mieszkania.

Chciały pomóc krewnym. Uwierzyły, że zabili na drodze ciężarną

Blisko 70 tys. zł oddały oszustom dwie seniorki z podlaskiej gminy Piątnica. Przestępcy wykorzystali metodę „na wnuczka”; przekonali starsze panie,...

zobacz więcej

„30-letni mężczyzna z Palakkad w Kerali, który pracował jako informatyk w ING Banku w Polsce, został zasztyletowany w swoim domu. Mężczyznę zidentyfikowano jako Ibrahim S.” – podał portal India.com.


Podał, że Ibrahim do Polski wyjechał w poszukiwaniu pracy, a przez ostatnie 10 miesięcy mieszkał w Warszawie z Polakiem.

 

Indyjskie media, powołując się na przyjaciół zamordowanego i swoje źródła w warszawskiej ambasadzie Indii, podają, że kontakt z mężczyzną urwał się 24 stycznia. Wtedy po raz ostatni rozmawiał przez telefon z rodziną. Po 24 godzinach zaniepokojeni bliscy poinformowali ambasadę Indii w Polsce. 

 

„Przyjaciele Ibrahima w Polsce dowiedzieli się o jego zaginięciu, udali się do domu, w którym mieszkał, ale właściciel nie zgodził się, by weszli do środka" – podaje India.com. Wtedy wezwano służby.

Stracił pracę w warsztacie i zaczął się mścić. „Działał wyjątkowo perfidnie"

41-latek nie pogodził się ze stratą pracy w warsztacie samochodowym. Postanowił utrudnić życie byłemu pracodawcy. Na negatywnych komentarzach...

zobacz więcej

Materiał India.com kończy się doniesieniem, że polska policja ustaliła, iż to właściciel domu zamordował Ibrahima i że już trafił on do aresztu. 

 

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie potwierdza, że do opisywanego przez indyjskie media zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ul. Włodarzewskiej. Ofiara miała liczne rany kłute, a w sprawie zatrzymano już następnego dnia 40-letniego Polaka. 

 

Usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące – poinformowała Skrzyniarz.


Dodała, że trwają czynności w tej sprawie, zaplanowano już sekcję zwłok ofiary. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa na Ochocie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej