RAPORT

Pogarda

Odciął Ukraińcowi głowę i wszystkie kończyny. „Raszysta zidentyfikowany”

Ukraińskie służby szukają tego Rosjanina (fot. ssu.gov.ua)
Ukraińskie służby szukają tego Rosjanina (fot. ssu.gov.ua)

Najnowsze

Popularne

Służby specjalne zidentyfikowały rosyjskiego zbrodniarza wojennego, który z zimną krwią zamordował cywila podczas okupacji obwodu charkowskiego – poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy i opisała okoliczności zbrodni.

Koniec mitu wagnerowców? „Walczą bezmyślnie”, „traktowani są okrutnie”

Najemnicy walczącej na Ukrainie po stronie Rosji grupy Wagnera są okrutnie traktowani przez dowódców, niechętni do boju są zabijani, resztę posyła...

zobacz więcej

Zbrodniarzem wojennym okazał się 35-letni Witalij Piddubny – obywatel Rosji, mieszkaniec obwodu kurskiego służący w 7. pułku strzelców zmotoryzowanych rosyjskich sił zbrojnych. 

 

Piddubny – podaje SBU – brał bezpośredni udział w zdobywaniu osiedli w rejonie Kupiańska i miasta Bałaklija w obwodzie charkowskim. „Wraz z innymi raszystami szukał osób, które w otwarty sposób wyrażały proukraińskie poglądy” – twierdzą służby. 

 

31 lipca wieczorem mężczyzna wraz z dwoma innymi żołnierzami przybył do wsi Bezmiateżne pod Kupańskiem. Tam w jednym z gospodarstw rolnych zauważył mężczyznę. Podczas rozmowy z Ukraińcem zabił nieuzbrojonego cywila strzałem w głowę z karabinu szturmowego. 

Następnie próbował zatrzeć ślady zbrodni; odciął swojej ofierze głowę i wszystkie kończyny. Następnie zaniósł ciało w inne miejsce, oblał benzyną i podpalił. „Raszystowski potwór ukrył odcięte części ciała w innym miejscu, które nie jest znane” – twierdzi SBU.

 

Służba zaznacza, że trwają intensywne działania, które mają na celu postawienie Piddubnego przed wymiarem sprawiedliwości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej