RAPORT

Pogarda

500 Plus. Od 1 lutego można składać wnioski o na kolejny okres

Dotychczas wsparciem zostało objętych blisko 7 mln dzieci(fot. Shutterstock/Liderina)
Dotychczas wsparciem zostało objętych blisko 7 mln dzieci(fot. Shutterstock/Liderina)

Najnowsze

Popularne

Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500 Plus na kolejny okres świadczeniowy. Złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń. Wsparcie w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, bez względu na dochód rodziny.

Uczniowie z kolejnych województw rozpoczynają ferie

W pięciu kolejnych województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim w sobotę rozpoczynają się ferie zimowe...

zobacz więcej

„Zachęcam wszystkich rodziców, aby nie zwlekali ze złożeniem wniosku. Sama procedura odbywa się bez wychodzenia z domu, dzięki dostępnym platformom internetowym. Złożenie wniosku do 30 kwietnia to gwarancja ciągłości wypłaty świadczenia. Zapewniamy, że środki trafią do rodzin zgodnie z terminami. Program Rodzina 500+ będzie realizowany, a środki na ten cel zostały zabezpieczone” – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg cytowana w komunikacie MRiPS.


Wniosek o świadczenie można złożyć za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych, portal Emp@tia.pl i bankowość elektroniczną.


„Comiesięczne świadczenie w wysokości 500 zł na dziecko trafia do rodzin już siódmy rok z rzędu. Dotychczas przeznaczyliśmy na ten cel blisko 220 mld zł, a wsparciem objętych zostało blisko 7 mln dzieci” – dodaje minister Marlena Maląg.


Rodzicom, którzy poprawnie wypełnią i złożą wniosek do 30 kwietnia, ZUS wypłaci świadczenie do 30 czerwca 2023 r. Jeśli złożą wniosek w maju 2023 r., będą mieli wypłacone środki do 31 lipca, z wyrównaniem za czerwiec; jeśli w czerwcu 2023 r., ZUS wypłaci świadczenie do końca sierpnia, z wyrównaniem kwot od czerwca.


Jeśli wniosek zostanie złożony w lipcu 2023 r., będą mieli wypłacone środki do 30 września, z wyrównaniem od lipca. Jeśli rodzic zawnioskuje w sierpniu 2023 r., świadczenie zostanie wypłacone do 31 października, a wyrównanie od sierpnia.


Zobacz także: Świadczenie 500 plus. Czas złożyć nowy wniosek

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej