RAPORT

Pogarda

Zaparkował tak, że autobus nie mógł przejechać. Kierowca zapłaci wysoki mandat

Pięć tysięcy złotych mandatu nałożono na kierowcę, który źle zaparkował samochód (fot. Straż Miejska Szczecin)
Pięć tysięcy złotych mandatu nałożono na kierowcę, który źle zaparkował samochód (fot. Straż Miejska Szczecin)

Najnowsze

Popularne

5 tys. zł mandatu nałożono na kierowcę, który źle zaparkował samochód i na ponad godzinę zatamował ruch na pl. Zgody – poinformowała rzeczniczka szczecińskiej straży miejskiej. Kierowca otrzymał też osiem punktów karnych.

Policja szuka sprawcy gwałtu. Rozpoznajesz tego mężczyznę? [WIDEO]

Policjanci z Zabrza szukają sprawcy zgwałcenia 17-latki. Proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji. W poniedziałek, zgodnie z...

zobacz więcej

– O godz. 15.42 dyżurny SM–DTM (Dyżurny Techniczny Miasta – red.) odebrał telefon od kierowcy autobusu, który nie mógł przejechać z ulicy Edmunda Bałuki w stronę al. Wojska Polskiego, ponieważ zaparkowany przy barierze samochód uniemożliwia mu tzw. złamanie (autobus przegubowy) i wyjazd – poinformowała rzeczniczka szczecińskiej straży miejskiej st. insp. Joanna Wojtach. 

 

Jak przekazała, miało to miejsce w niedzielę. Samochód zaparkowany był przy barierze ustawionej przy pl. Zgody, gdzie trwa remont.


– Strażnicy byli na miejscu kilka minut przed godz. 16, wezwano na miejsce holownik z lawetą. Pojazd marki Volkswagen został odholowany i ruch udrożniono – przekazała rzeczniczka. 

 

Po zmianie przepisów za tamowanie ruchu na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzący pojazd mechaniczny „podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych (do 8 tys. zł)”. 

 


– Na kierowcę został nałożony mandat w wysokości 5 tys. zł, osiem punktów karnych oraz dodatkowy koszt za odholowanie pojazdu na parking strzeżony – dodała Wojtach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej