RAPORT

Pogarda

Austriak miesiącami trzymał żonę i dzieci w piwniczce na wino

Tom L. to znany biznesmen, szef dwóch londyńskich firm (fot. Shutterstock/hacohob; Twitter; zdjęcie ilustracyjne)
Tom L. to znany biznesmen, szef dwóch londyńskich firm (fot. Shutterstock/hacohob; Twitter; zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Tom L., 54-letni Austriak, znany w środowisku tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger), przygotowywał się na światową katastrofę. Dla swojej partnerki i sześciorga małych dzieci przygotował lokum w piwniczce na wino w austriackiej wiosce – przebywali tam od kilku miesięcy. Sprawę zgłosili władzom sąsiedzi, którzy usłyszeli głos dzieci z piwniczki.

Preppers, czyli człowiek gotowy na wszystko. „Mam własny system łączności, aptekę. Ta kiełbasa jest z 1994 r.”

zobacz więcej

W Obritz (Dolna Austria) mężczyzna przebywał ze swoją rodziną od blisko dziewięciu miesięcy – informuje portal dziennika „Kronen Zeitung”. W piwniczce, przeznaczonej do przechowywania wina, mieszkała jego pochodząca z Wielkiej Brytanii 40-letnia partnerka oraz sześcioro dzieci pary: najstarsze miało pięć lat, najmłodsze – siedem miesięcy. 

 

Po jednej piwnicy dla każdego członka rodziny 

  

Tom L., zwolennik teorii spiskowych, popularny w środowisku Obywateli Rzeszy i uważany za tzw. prepersa (osobę, która przygotowuje siebie i swoich bliskich na katastrofę i kataklizmy), najwyraźniej przygotowywał się w ten sposób na koniec świata – podkreśla „Bild”.


Mężczyzna kupił na terenie gminy kilka piwniczek na wino, a jego celem było posiadanie piwniczki dla każdego członka rodziny. Piwnice połączył w sieć, a teren uzbroił w kamery monitoringu

  

Jak donosi „Daily Mail”, L. jest szefem dwóch londyńskich firm, zajmujących się technologiami informatycznymi oraz wydawaniem książek i oprogramowania. Ponadto sam jest autorem ponad 20 książek. 

  

Faszyzujący negacjonista Holokaustu 

 

– Tom L. ma cechy faszystowskie, zaprzecza istnieniu nazistowskich komór gazowych. Twierdzi też, że zamach z 11 września w USA został zaplanowany przez amerykańskich polityków, stoją za tym amerykańscy Żydzi – powiedział austriacki reżyser Michael Fichtenbaum w październiku 2012 r., kiedy współpracował z L. przy przygotowywaniu musicalu o Falco. 

Piwniczki na wino w Obritz wyposażone są w wodę i prąd, są skanalizowane. – To nie są ciemne dziury w ziemi. Jednak zakwaterowanie ludzi jest tam zabronione – podkreślił burmistrz Obritz. 

Przygotowywał się na nadejście apokalipsy? Mężczyzna gromadził niebezpieczne chemikalia

Policjanci z Iławy zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który miał w domu substancje chemiczne mogące posłużyć do wyprodukowania np. ładunków...

zobacz więcej

W ciągu ostatnich tygodni mieszkańcy wsi coraz częściej zgłaszali, że z piwniczek słychać głosy dzieci. Kiedy 26 stycznia przy wejściu do piwniczki pojawiło się dwóch urzędników miejskich, 54-latek zaatakował ich gazem pieprzowym i zabarykadował się w piwnicy

  

Zaangażowano Interpol 

 

Pomieszczenie zostało otwarte i przeszukane na polecenie prokuratury. Tom L. został tymczasowo aresztowany pod zarzutem napaści na urzędników. Znaleziono także broń. Przesłuchano partnerkę Toma L. oraz zbadano dzieci, które „nie miały śladów zaniedbania”. 

  

– Ponieważ na miejscu nie udało się ustalić tożsamości dzieci, zostały one tymczasowo przekazane wydziałowi opieki społecznej – poinformował rzecznik policji. Prawdopodobnie urodziły się w Wielkiej Brytanii, dlatego w ustaleniu ich tożsamości pomaga Interpol. 

 

Zobacz także: Niemieckie władze o szczegółach planu Obywateli Rzeszy 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej