RAPORT

Pogarda

Posłowie PO i PSL rozpowszechniają fake news ws. Orlenu

Cezary Tomczyk i Jan Łopata (fot. PAP/Mateusz Marek, Leszek Szymański)
Cezary Tomczyk i Jan Łopata (fot. PAP/Mateusz Marek, Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Osoba podszywająca się pod Mariana Banasia napisała w sieci, że funkcjonariusze Najwyższej Izby Kontroli wkroczyli do głównej siedziby PKN Orlen w Płocku. Informację rozpowszechniają politycy opozycji (m.in. Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego), ale jest nieprawdziwa.

Tusk grzmiał o chlebie po 30 zł. Teraz radny sprawdził ceny [WIDEO]

Politycy opozycji miesiącami straszyli, że na koniec roku zabraknie węgla i gazu, a chleb będzie rekordowo drogi. Szef PO Donald Tusk powoływał się...

zobacz więcej

Użytkownik sieci o nazwie „MinisterrAcosta” zmienił dane profilu na „Marian Banaś” i wstawił zdjęcie przewodniczącego NIK.


Napisał, że kontrolerzy Izby sprawdzą „czy doszło do nieprawidłowości w połączeniu PLN Orlen S.A. z Lotos S.A. oraz przy naliczeniu wysokich marż na paliwa”.


„Niech prawda zwycięży!” – podsumował.


Informacja jest nieprawdziwa, a uwiarygadniają ją politycy, którzy udostępniają ją na swoich profilach w mediach społecznościowych.


Fake news rozpowszechniają m.in. poseł PO Cezary Tomczyk, poseł PSL Jan Łopata czy Grzegorz Drobiszewski (kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej