RAPORT

Pogarda

Marilyn Manson oskarżony o kolejną napaść. Miał wykorzystać seksualnie 16-latkę

Marilyn Manson (fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)
Marilyn Manson (fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)

Najnowsze

Popularne

Kontrowersyjny muzyk niedawno zawarł ugodę z byłą partnerką, która oskarżała go o to, że znęcał się nad nią. Nie oznacza to jednak, że może już spać spokojnie. Pozew do sądu złożyła kolejna kobieta. Oskarża go o to, że gdy miała 16 lat, Manson uwiódł ją i wielokrotnie wykorzystał seksualnie. Kobieta pozwała nie tylko muzyka, ale i wytwórnię, która miała umożliwić mu popełnianie przestępstw.

Wydano nakaz aresztowania Marilyna Mansona

Policja w amerykańskim stanie New Hampshire wydała nakaz aresztowania słynnego wokalisty Marilyna Mansona w związku z oskarżeniami o napaść.

zobacz więcej

Zaledwie kilka dni temu świat obiegła informacja, że aktorka Esme Bianco, która w przeszłości była związana z piosenkarzem, zawarła z nim ugodę. Gwiazda „Gry o tron" oskarżyła wcześniej Mansona o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad nią. 

 

„Pozbawiał ją snu i jedzenia, aby osłabić ją fizycznie” 

 

 „Pan Warner wielokrotnie groził pani Bianco użyciem siły i wykonywał na niej brutalne czynności seksualne bez jej zgody, również wtedy, gdy była nieprzytomna. Celowo pozbawiał ją snu i jedzenia, aby osłabić ją fizycznie i psychicznie oraz zmniejszyć jej zdolność do odmowy. Pani Bianco nie mogła jeść, spać ani opuszczać rezydencji pana Warnera bez jego zgody. W maju 2011 r. pozwany zgwałcił powódkę" – mogliśmy przeczytać w pozwie.

 

Choć Bianco finalnie wycofała pozew przeciwko Mansonowi, jego kłopoty się nie skończyły. Magazyn „Rolling Stone” donosi, że do stale powiększającego się grona kobiet oskarżających muzyka o przemoc dołączyła właśnie kolejna.


Powódka, której na potrzeby procesu zapewniono anonimowość (w dokumentach sądowych figuruje jako Jane Doe), pozwała kontrowersyjnego artystę za szereg nadużyć. 


Z jej relacji wynika, że w latach 90. Manson uwiódł ją, posługując się manipulacją, a następnie wielokrotnie wykorzystywał seksualnie podczas trasy koncertowej. Kobieta miała wówczas 16 lat.

Kłopoty Mansona po oskarżeniach o przemoc. Producenci zrywają kontrakty

Wytwórnia Loma Vista Recordings nie będzie kontynuować współpracy z Marilyn Mansonem. Piosenkarz wykonujący muzykę hard rock i heavy metal...

zobacz więcej

Jak przekonuje, kierownik zespołu artysty udostępniał młodym fankom jego prywatny numer i zapraszał je do autokaru, którym podróżowali. 

 

Wykorzystał swoją pozycję 

 

„Podczas całej trasy i w czasie pobytu w stanie Nowy Jork pozwany zmuszał powódkę do uprawiania seksu z nim jak i innymi członkami zespołu. W wyniku tych nadużyć doznała ona poważnego emocjonalnego, fizycznego i psychicznego cierpienia, przez które uzależniła się od alkoholu i narkotyków. Pozwany wykorzystał swoją pozycję, aby uwieść powódkę, manipulować nią i ją napastować” – czytamy w pozwie złożonym w Sądzie Najwyższym Hrabstwa Nassau na Long Island w stanie Nowy Jork. 

 

Co znamienne, kobieta postanowiła pozwać również wytwórnię Interscope Records, której szefowie jej zdaniem wiedzieli o występkach gwiazdora.


„Mieli lub powinni mieć świadomość, że pozwany podawał nieletnim fankom narkotyki i napastował je seksualnie. To ważne, by pociągnąć do odpowiedzialności nie tylko drapieżników seksualnych, ale i ludzi, którzy ich chronią” – powiedział w oświadczeniu Jeff Anderson, adwokat reprezentujący oskarżycielkę Mansona.


Piosenkarz na razie nie odniósł się publicznie do tych zarzutów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej