RAPORT

Pogarda

TVN24 broni Nitrasa. Ubaw w sieci

Najnowsze

Popularne

Sławomir Nitras grzebał posłankom w torebkach, kłamał w wyborach, popchnął polityka PiS i uderzył aktywistę. Jedna z europosłanek skrytykowała go też za słowa do katolików „Musimy was opiłować”. Broniąc polityka Platformy Obywatelskiej portal fact-checkingowy TVN24 wziął ten cytat na warsztat. Sprawa wywołuje wiele komentarzy i powszechne rozbawienie.

Tusk „nie zawaha się użyć” Nitrasa. Przypominamy do czego jest zdolny [WIDEO]

Nitras lubuje się w konfrontacjach siłowych.

zobacz więcej

Donald Tusk ogłosił, że Sławomir Nitras z PO będzie odpowiadał za pilnowanie uczciwości wyborów. Co ciekawe, ten sam polityk przyznał w przeszłości, że celowo oczerniał kandydatkę PiS w wyborach. – Wiedziałem co prawda, że to nie ona i potem pewnie będę musiał przepraszać, ale efekt został osiągnięty – mówił.


Europosłanki PiS Anna Zalewska i Beata Mazurek wytknęły mu równie wypowiedź o „piłowaniu katolików”. 


Zobacz także ->  Nitras będzie chronił uczciwości wyborów. Wcześniej przyznał, że kłamał w kampanii

 

„Wyrwany z wypowiedzi Nitrasa fragment, który widać na grafikach rozsyłanych w sieci, niesie fałszywą zapowiedź przemocy wobec katolików, której trudno się doszukiwać w głośnym wystąpieniu posła PO” – pisze teraz portal stacji TVN24. 


Artykuł broniący Nitrasa wywołał reakcję m.in. europosła Patryka Jakiego. „Chodzi o to, że Nitras nie powiedział »musimy was opiłować z przywilejów« tylko »musimy was opiłować z pewnych przywilejów«. I znów złapali rządzących na podłej manipulacji. Brawo” – ironizuje polityk Zjednoczonej Prawicy.

„Jaki fałszywy przekaz? To Nitras tak nie powiedział? Albo nie straszył ludzi, nie zaglądał do torebek posłanek, nie kopał posłów?” – dopytują redakcję użytkownicy sieci.

Lewicowy tygodnik szczuje na duchownych. Nawet czytelnicy się burzą

Tygodnik „Polityka” pokazał rysunek, gdzie księżą katoliccy to „zło”, a Jerzy Owsiak – „dobro”. „Jednostronne, odbiegające od faktów, oparte na...

zobacz więcej

„Jakie manipulacje? Pewnie Grodzki też nie mówił żeby zostawić ok. 100 szpitali, a resztę zlikwidować?” – dodają.


Zobacz także ->  „Nitras kłamie ws. strażnika więziennego”. Ujawniono dowody

 

Internauci podkreślają, że polityk PO jest bardzo agresywny i dąży do konfrontacji. „Nitras sam się przyznał, że kłamał i manipulował, żeby wyszło na jego, a teraz ma pilnować uczciwości wyborów?” – pytają.


Apelują też, by TVN24 zajęło się odkłamaniem zmanipulowanego cytatu o „gorszym sorcie”, a nie bronili Sławomira Nitrasa, który ma na swoim koncie wiele skandalicznych akcji.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej