RAPORT

Pogarda

Koszmarny wypadek na Malediwach. Zginął Polak

Wypadki śmiertelne turystów są rzadkie na Malediwach (fot. SHutterstock/Adrien Ledeul)
Wypadki śmiertelne turystów są rzadkie na Malediwach (fot. SHutterstock/Adrien Ledeul)

Najnowsze

Popularne

Podczas nurkowania na Malediwach w wypadku zginął turysta z Polski. Lokalne władze poinformowały, że mężczyzna został potrącony przez motorówkę. Miał 52 lata.

Kolejna strzelanina w USA. Jest wielu rannych

Co najmniej 10 osób doznało w poniedziałek obrażeń w strzelaninie w Lakeland na Florydzie. Dwie z nich znajdują się w stanie krytycznym. Napastnicy...

zobacz więcej

Do wypadku doszło na wyspie Thulusdhhoo. „The Maldives Journal” opisuje, że turysta z Polski nurkował w zewnętrznej lagunie wyspy. Został potrącony przez motorówkę i doznał poważnych obrażeń. Mimo szybkiego przetransportowania poszkodowanego do szpitala 52-latek zmarł. 

 

Miejscowe władze przekazały, że turysta doznał wielu obrażeń, w tym ran klatki piersiowej. Stracił też rękę wskutek uderzeni przez śrubę napędową łodzi. 

 

Dziennik podaje, że incydent zszokował lokalną społeczność i branżę turystyczną, gdyż śmierć turystów na Malediwach zdarza się stosunkowo rzadko. 

 

„Utonięcie jest najczęstszą przyczyną śmierci wśród turystów odwiedzających Malediwy. Wypadek z udziałem motorówki być może przypomni o znaczeniu środków bezpieczeństwa i ostrożności podczas uprawiania sportów wodnych na Malediwach” – czytamy. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej