RAPORT

Pogarda

Stracił pracę w warsztacie i zaczął się mścić. „Działał wyjątkowo perfidnie"

Za zarzucane czyny może mu grozić do 10 lat więzienia (fot. Policja)
Za zarzucane czyny może mu grozić do 10 lat więzienia (fot. Policja)

41-latek nie pogodził się ze stratą pracy w warsztacie samochodowym. Postanowił utrudnić życie byłemu pracodawcy. Na negatywnych komentarzach zamieszczanych w sieci się nie skończyło. Mężczyzna włamał się do warsztatu, zniszczył stojące tam auta i ukradł sprzęt elektroniczny.

Policja szuka sprawcy gwałtu. Rozpoznajesz tego mężczyznę? [WIDEO]

Policjanci z Zabrza szukają sprawcy zgwałcenia 17-latki. Proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji. W poniedziałek, zgodnie z...

zobacz więcej

Rzeczniczka Komendy Rejonowej Warszawa IV nadkom. Marta Sulowska przekazała, że policjanci z warszawskiej Woli otrzymali zgłoszenie w sprawie włamania do warsztatu samochodowego. Według ich ustaleń zamaskowany mężczyzna przeskoczył przez ogrodzenie i włamał się do warsztatu. 

 

Po włamaniu mężczyzna uszkodził nie tylko warsztat, ale i auta, które się tam znajdowały.


– Większość z nich miała powybijane szyby, powyrywane lusterka, wgniecione podłokietniki, nawet został wylany olej w bagażniku, który uszkodził tapicerkę jednego z aut – wyjaśniła nadkomisarz. 


Niszczył wszystko, co miał pod ręką 


Sprawca działał wyjątkowo perfidnie, niszcząc wszystko, co miał pod ręką. W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że z warsztatu i z aut został też skradziony sprzęt elektroniczny – przekazała policjantka. 

 

Policjanci, którzy pracowali na miejscu, zabezpieczyli m.in. ślady kryminalistyczne i nagranie monitoringu. – Sprawca był zamaskowany, było prawdopodobieństwo, że związek z tym zdarzeniem ma były pracownik warsztatu – podała.

Kierowca stracił panowanie nad autem. Porsche wbiło się w ogrodzenie plebanii [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w Luszowicach (woj. małopolskie) niedaleko Dąbrowy Tarnowskiej. W zajściu uczestniczył jeden samochód osobowy. Poszkodowany...

zobacz więcej

 – Zgromadzony materiał dowodowy to potwierdził. Okazało się, że mężczyzna ma również związek z negatywnymi komentarzami, które wstawiał na temat warsztatu i żądał pieniędzy za ich usunięcie – podkreśliła. 

 

41-latek został zatrzymany w województwie świętokrzyskim. – W trakcie przeszukania pojazdu, który znajdował się na posesji, a następnie lokalu w Warszawie policjanci zabezpieczyli przedmioty pochodzące z włamania – zaznaczyła. 

 

Mężczyzna został doprowadzony do wolskiej komendy. Po zgromadzeniu całości materiału dowodowego podejrzany usłyszał łącznie 15 zarzutów karnych, dwa dotyczące kradzieży z włamaniem, dziewięć zarzutów uszkodzenia mienia, dwa – kradzieży oraz zmuszania do określonego zachowania i ukrywania dokumentu – dodała nadkomisarz. 

 

Za zarzucane czyny może mu grozić do 10 lat więzienia. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej