RAPORT

Pogarda

Kolejna strzelanina w USA. Jest wielu rannych

Policja poszukuje co najmniej czterech mężczyzn (fot. Jeff Greenberg/Education Images/Universal Images Group via Getty Images)
Policja poszukuje co najmniej czterech mężczyzn (fot. Jeff Greenberg/Education Images/Universal Images Group via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Co najmniej 10 osób doznało w poniedziałek obrażeń w strzelaninie w Lakeland na Florydzie. Dwie z nich znajdują się w stanie krytycznym. Napastnicy otworzyli ogień z samochodu.

Nożownik zaatakował w metrze w Brukseli. Jedna z ofiar w stanie krytycznym

Trzy osoby zostały ranne w poniedziałkowym ataku nożownika w metrze w Brukseli. Napastnik został zatrzymany. Stan jednego z poszkodowanych jest...

zobacz więcej

– Pojazd zwolnił, ale się nie zatrzymał. Napastnicy zaczęli strzelać ze wszystkich okien – przekazał szef Departamentu Policji w Lakeland Sam Taylor.


Dodał, że na miejscu strzelaniny policja znalazła marihuanę. Wskazywałoby to, że w tym czasie miała miejsce sprzedaż narkotyków. Nie wiedział jednak, czy wiązało się to z incydentem przy użyciu broni.


Jak wyszczególnił szef policji, 8 ofiar ma rany niezagrażające życiu. Trzy w wieku od 20 do 35 lat przetransportowały do szpitali służby ds. zarządzania kryzysowego.


Pozostałych przewieziono prywatnymi pojazdami.

Taylor podkreślił, że policja poszukuje co najmniej czterech mężczyzn. Mogli mieć zasłonięte twarze. – Będziemy na zewnątrz przez większość nocy, próbując dowiedzieć się, kim są ci ludzie w pojeździe – powiedział cytowany przez CNN szef policji.


Zaapelował do społeczności, o przekazywanie wszelkich informacjami, które mogłyby pomóc w śledztwie. Przyznał, że w ciągu 34 lat pracy, nie zetknął się z przypadkiem, kiedy tak wiele osób zostało postrzelonych w tym samym czasie. – To jest coś, co nie zdarza się w Lakeland – ocenił Taylor.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej