RAPORT

Pogarda

Zełenski: Rosyjski terror musi przegrać [WIDEO]

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. FB/Володимир Зеленський)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. FB/Володимир Зеленський)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że rosyjski terror musi przegrać wszędzie i we wszystkim. W wystąpieniu opublikowanym w mediach społecznościowych podkreślał, że konieczna jest odbudowa zniszczeń na Ukrainie, by udowodnić, że wolność jest silniejsza.

Macron nie wyklucza dostaw samolotów dla Ukrainy

Francja nie wyklucza dostaw samolotów dla Ukrainy – powiedział prezydent Emmanuel Macron podczas wizyty w Holandii. Szef państwa spotkał się tam z...

zobacz więcej

Wołodymyr Zełenski dziękował ukraińskim przedsiębiorcom za ich postawę.


– Jestem wdzięczny wszystkim przedsiębiorcom i pracodawcom w Odessie i Mikołajowie, innych miastach i społecznościach, którzy mimo wszystko utrzymują pracę i płacą pensje i podatki. To jest ich konkretny i znaczący wkład w zdolność naszego kraju do obrony. Podtrzymanie oporu jest naszym wspólnym zadaniem. To zadanie wojska, całego naszego państwa, biznesu i wszystkich, którzy pracują na rzecz zwycięstwa Ukrainy – podkreślił.


W poniedziałek prezydent Zełenski i premier Danii Mette Frederiksen odwiedzili rannych żołnierzy w szpitalu w Mikołajowie. Latem ubiegłego roku Dania zadeklarowała swój udział w odbudowie tego portowego miasta na południu Ukrainy.


Prezydent podziękował Danii za pomoc okazywaną Ukrainie, w tym konkretnie miastu Mikołajów, które od początku wojny jest ostrzeliwane przez rosyjską armię i poniosło duże straty.

Od pierwszych dni pełnoskalowej inwazji Dania pomaga miastu i wspiera je. Dzisiaj w ramach duńskiego patronatu nad odbudową Mikołajowa odwiedziliśmy z premier Frederiksen Mikołajowski Morski Port Handlowy” – napisał Zełenski w komunikacie.


Opublikował też nagranie, na którym widać zniszczone przez rosyjskie rakiety i drony zbiorniki na ropę naftową.


Zełenski poinformował też, że przeprowadził naradę z władzami regionu ws. bieżącej sytuacji, w tym skutków rosyjskich ostrzałów, stanu infrastruktury energetycznej i odbudowy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej