RAPORT

Pogarda

Domniemany gwałciciel w rękach policji. Pomogła publikacja wizerunku

Mężczyzna zostałz zatrzymany (fot. KMP w Zabrzu)
Mężczyzna zostałz zatrzymany (fot. KMP w Zabrzu)

Najnowsze

Popularne

Dzięki opublikowaniu w mediach wizerunku mężczyzny podejrzewanego o zgwałcenie 17-latki, policjanci z Zabrza ustalili personalia i zatrzymali poszukiwanego – podała w poniedziałek wieczorem śląska policja. Bliższe informacje w tej sprawie policjanci przedstawią we wtorek.

Zamordowała swojego „sobowtóra”, aby upozorować śmierć własną

Tzw. morderstwo sobowtóra z Ingolstadt było jedną z bardziej zawikłanych spraw kryminalnych ubiegłego roku w Niemczech. 24-letniej Shahraban K.,...

zobacz więcej

„Dziękujemy za wszystkie udostępnienia. Zabrzańskim policjantom udało się ustalić tożsamość mężczyzny, którego wizerunek publikowaliśmy” – poinformowała śląska policja na facebookowym profilu.


Do gwałtu doszło w nocy z 23 na 24 stycznia. Jak ustalono, mężczyzna poznał 17-latkę w Sosnowcu i podstępem nakłonił, by pojechała z nim do Zabrza. Zaprowadził ją do pustostanu, gdzie dopuścił się zgwałcenia. Ponadto ukradł jej telefon i zegarek.


O opublikowaniu wizerunku sprawcy zdecydował prokurator prowadzący w tej sprawie postępowanie. W poniedziałek na stronie internetowej zabrzańskiej policji, a także w mediach społecznościowych, zamieszczono krótki film nagrany w miejskim autobusie. Na nagraniu widać mężczyznę w dżinsach i ciemnej kurtce, w kapturze na głowie.
„Wizerunek sprawcy został zarejestrowany w dniu zdarzenia przez kamery autobusu, którym sprawca oraz pokrzywdzona podróżowali razem z Katowic do Zabrza” – poinformowała policja, apelując o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny. Apel okazał się skuteczny – kilka godzin później funkcjonariusze znali już personalia mężczyzny i dokonali jego zatrzymania.


Mężczyzna został zatrzymany” – potwierdził mł. asp. Łukasz Paździora z zespołu prasowego śląskiej policji. W poniedziałkowy wieczór trwały czynności z udziałem podejrzewanego o gwałt. Bliższe informacje w tej sprawie policja ma przedstawić we wtorek.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej