RAPORT

Pogarda

Zjednoczona Prawica w górę, a Koalicja Obywatelska? Sprawdź najnowszy sondaż

Zjednoczona Prawica zwiększa przewagę nad Koalicją Obywatelską (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Zjednoczona Prawica zwiększa przewagę nad Koalicją Obywatelską (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Zjednoczona Prawica może w styczniu liczyć na 34,76 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska – na 29,02 proc, Polska 2050 na 11,31 proc. – wynika z sondażu Pollster dla „Super Expressu”. Lewica uzyskała 10,16 proc. poparcia, Konfederacja – 6,84 proc., a PSL – 5,14 proc.

Senator KO weźmie się za katolików? „Mają za dużo przywilejów"

– Katolicy mają za dużo przywilejów i trzeba je zmniejszyć – powiedział w poniedziałek w Radiu ZET Marek Borowski. Senator KO postuluje m.in....

zobacz więcej

Sondaż Pollster został opublikowany w poniedziałek m.in. na stronie internetowej „SE”.


Zgodnie z badaniem, na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 34,76 proc. badanych (wzrost o 3,6 pkt proc. w porównaniu z badaniem sprzed miesiąca). Chęć głosowania na Koalicję Obywatelską wyraziło 29,02 proc. badanych (spadek o 0,93 pkt proc.).


Sondaż: Zjednoczona Prawica zwiększa przewagę


Na Polskę 2050 Szymona Hołowni chciało oddać głos 11,31 proc. ankietowanych (spadek o 0,78 pkt proc.), a na Lewicę – 10,16 proc. badanych (spadek o 1,92 pkt proc.).


Chęć głosowania na Konfederację Wolność i Niepodległość zadeklarowało 6,84 proc. respondentów (spadek o 1,06 pkt proc.) Nad progiem wyborczym znalazło się jeszcze PSL, które może liczyć na poparcie 5,14 proc. badanych (spadek o 0,07 pkt proc.).


Zgodnie z badaniem, poniżej progu wyborczego znalazły się: Kukiz'15 w z wynikiem 1,15 proc. oraz Porozumienie – 1,05 proc.

Jabłoński: 6 proc. poparcia jest dla PiS spokojnie do odrobienia

Sześć punktów procentowych to z grubsza różnica między wynikiem PiS z 2019 r. (43 proc.) a dzisiejszą średnią poparcia dla PiS (37 proc.); jeśli...

zobacz więcej

Chęć zagłosowania na inną partię zadeklarowało 0,57 proc. badanych.


Sondaż został zrealizowany w dniach 28–29 stycznia na próbie 1088 dorosłych Polaków.


Maliszewski: To kolejne potwierdzenie trendu


Do sondażu odniósł się w poniedziałek na Twitterze szef Rządowego Centrum Analiz, sekretarz stanu w KPRM Norbert Maliszewski. 


„PiS +3,6 pp! Kolejne potwierdzenie trendu odzyskiwania poparcia! Wiarygodność! Tusk straszył, że będzie »zimno i ciemno«, a węgiel jest, zamrożone rachunki za gaz i energię, spadki wskaźnika inflacji, zwiększamy bezpieczeństwo! Przywództwo Tuska = brak zaufania, niepewność!” - napisał Maliszewski.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej