RAPORT

Pogarda

Senator KO weźmie się za katolików? „Mają za dużo przywilejów"

Senator KO Marek Borowski (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka)
Senator KO Marek Borowski (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

– Katolicy mają za dużo przywilejów i trzeba je zmniejszyć – powiedział w poniedziałek w Radiu ZET Marek Borowski. Senator KO postuluje m.in. ograniczenie Funduszu Kościelnego oraz zaprzestanie finansowania nauki religi w szkołach z budżetu państwa.

Chamski i agresywny. PiS przypomina zachowania Nitrasa [WIDEO]

Platforma Obywatelska chce bronić przyszłych wyborów parlamentarnych, jak twierdzi, przed fałszerstwami. Na czele tej partyjnej akcji Donald Tusk...

zobacz więcej

W Radiu ZET Borowski był pytany o Sławomira Nitrasa, który, jak ogłosił Donald Tusk, ma odpowiadać za „przygotowanie obrony wyborów przed manipulacjami i fałszerstwami”.


Komentując słowa Nitrasa o „opiłowaniu katolików z przywilejów” Borowski zgodził się, że „tych przywilejów jest za dużo i trzeba je zmniejszyć”.


Jako jeden z przykładów Borowski wymienił Fundusz Kościelny. – Tam są różne wydatki. Z niektórych naprawdę trzeba zrezygnować – ocenił.


Senator wspomniał też o kwestii lekcji religii w szkołach. – Jeśli rodzice chcą, żeby to się w szkołach odbywało, to niech się odbywa, natomiast chodzi o kwestię płacenia za to z budżetu państwa. Niech płaci za to Kościół – dodał. 


Podobne kroki wobec Kościoła zapowiadał już wcześniej lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Co mówił? O tym pisaliśmy TUTAJ.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej