RAPORT

Pogarda

„Pierwsza taka decyzja dla projektów offshore wind w Polsce”. Dotyczy Baltic Power

Farma Baltic Power o mocy do 1,2 GW ma być zlokalizowana ok. 23 km od brzegu na wysokości Choczewa i Łeby (fot. Shutterstock/Teun van den Dries)
Farma Baltic Power o mocy do 1,2 GW ma być zlokalizowana ok. 23 km od brzegu na wysokości Choczewa i Łeby (fot. Shutterstock/Teun van den Dries)

Najnowsze

Popularne

Farma wiatrowa Baltic Power uzyskała pierwsze z wymaganych pozwoleń na budowę dla części lądowej – poinformował w poniedziałek w mediach społecznościowych prezes Grupy Orlen Daniel Obajtek.

Spółka Grupy ORLEN ma umowę na przyłączenie morskiej farmy wiatrowej do sieci

Baltic Power, spółka wchodząca w skład Grupy ORLEN, podpisała z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi umowę dotyczącą przyłączenia do sieci...

zobacz więcej

„Nasza morska farma wiatrowa Baltic Power uzyskała dzisiaj pierwsze z wymaganych pozwoleń na budowę dla lądowej części inwestycji. To pierwsza tego typu decyzja wydana dla projektów Offshore Wind w Polsce, przybliżająca Grupę ORLEN do rozpoczęcia inwestycji w 2024 roku” – napisał na Twitterze Obajtek.

 

O wydaniu pozwolenia zawiadomił Wojewoda Pomorski. W opublikowanej w poniedziałek decyzji napisano, że w dniu 26 stycznia 2023 r. wydana została decyzja zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany, a także udzielająca pozwolenia na budowę strategicznej inwestycji dotyczącej zespołu urządzeń służących do wyprowadzenia mocy „Przyłącze Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego” w gminie Choczewo w powiecie wejherowskim. „Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu” – dodano. 


Farma Baltic Power o mocy do 1,2 GW ma być zlokalizowana ok. 23 km od brzegu na wysokości Choczewa i Łeby. Po zakończeniu budowy w 2026 r. będzie w stanie zasilić w czystą energię ponad 1,5 miliona gospodarstw domowych. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej