RAPORT

Pogarda

Za komentarze w sieci musiały prosić o przebaczenie przed kamerami telewizji

Mieszkanki półwyspu napisały proukraińskie komentarze na czatach internetowych  (fot.  Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images)
Mieszkanki półwyspu napisały proukraińskie komentarze na czatach internetowych (fot. Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Federalna Służba Bezpieczeństwa zatrzymała na okupowanym Krymie kilka młodych mieszkanek półwyspu, które napisały proukraińskie komentarze na czatach internetowych. Okupanci kazali prosić dziewczynom przed kamerami telewizyjnymi o przebaczenie za rzekome dyskredytowanie Federacji Rosyjskiej.

Rosjanie się reklamują i zapraszają: Wódka, kobiety i tani gaz

W sieci pojawił się materiał promujący Rosję. Swoista reklama ma zachęcać obcokrajowców do zamieszkania w kraju tanich surowców i...

zobacz więcej

Następnie ukarano je grzywną w wysokości 50 tysięcy rubli (ponad 3 tys. zł) 
 

Ekspert: zamieniają Rosję w obóz koncentracyjny 


Rosyjskie władze boją się nawet opinii, która jest sprzeczna lub nie pokrywa się z ich polityką, stanowiskiem Kremla, – uważa ukraiński ekspert, ekonomista i politolog Andrij Nowak. 
 

– Władze rosyjskie zamieniają Rosję w obóz koncentracyjny, gdzie wszyscy muszą chodzić jak po sznurku i wykonywać polecenia. Każda wolna myśl, każdy punkt widzenia który, nie pokrywa się z oficjalną propagandą informacyjną Kremla, jest karany nie tylko w zawieszeniu, ale grzywną lub karą pozbawienia wolności – wskazał Nowak. 


 

Od marca do grudnia ubiegłego roku okupacyjne sądy na Krymie 234 razy rozpatrywały sprawę rzekomego dyskredytowania armii rosyjskiej. 


Przeczytaj też: Starlinki z Polski pomagają Ukraińcom w kontakcie ze światem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej