RAPORT

Pogarda

Ben Wallace: Polacy pokazali fantastyczne przywództwo w obliczu rosyjskiej agresji

Ben Wallace (fot.  arch.PAP/DPA)
Ben Wallace (fot. arch.PAP/DPA)

Najnowsze

Popularne

Brytyjski minister obrony Ben Wallace pozytywnie ocenił zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego o zwiększeniu wydatków na obronnośc do 4 procent PKB. – To dowód, że Polacy doszli do wniosku, że świat jest niebezpieczny i szybko to się nie zmieni – powiedział minister Wallace w Izbie Gmin.

Odwiedziny w „Żelaznej Dywizji”. Premier: W tym roku 4 proc. PKB na armię

Ściągamy do Polski najnowocześniejszy sprzęt wojskowy i pozyskujemy go z przemysłu krajowego – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Siedlcach na...

zobacz więcej

– Czy minister przyłączy się do mojego aplauzu spowodowanego historyczną decyzją Polski? – spytał poseł lewicy Julian Lewis.  – Czy domyśla się, jakie wnioski nasz rząd powinien wyciągnąć z tego przykładu? – dodał wywołując w Izbie salwę śmiechu.


Polacy są przy linii frontu i pokazali fantastyczne przywództwo w obliczu narastającej rosyjskiej agresji – stwierdził w odpowiedzi Ben Wallace. – Myślę, że doszli do wniosku, że świat jest niestabilny i niebezpieczny, a mało prawdopodobne jest, by w najbliższym czasie zmieniło się to na lepsze – dodał. 


Minister obrony nie odniósł się jednak bezpośrednio do sugestii, że Londyn powinien pójść w ślady Warszawy. Przedstawiciele resortu obrony po raz kolejny podkreślili dziś, że armia Zjednoczonego Królestwa potrzebuje dodatkowych funduszy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej