RAPORT

Pogarda

Podejrzany o zabójstwo na Nowym Świecie w rękach policji [WIDEO]

Zatrzymanie Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie (fot. KSP)
Zatrzymanie Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie (fot. KSP)

Najnowsze

Popularne

Stołeczni policjanci zatrzymali 28-letniego Łukasza G., jednego z podejrzanych o zabójstwo 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa w Warszawie.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja publikuje wizerunki poszukiwanych mężczyzn

Warszawska policja opublikowała wizerunki i nazwiska poszukiwanych w związku z zabójstwem na Nowym Świecie w Warszawie. To 23-letni Sebastian...

zobacz więcej

Informację o zatrzymaniu podała policja. Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak wyjaśnił, że do zatrzymania Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie doszło w poniedziałek. Podstawą poszukiwań był list gończy wystawiony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. 


– Kluczowa w tym przypadku okazała się praca operacyjna policjantów. Nie mam żadnej wątpliwości, że pozostała dwójka nie może spać spokojnie. Zatrzymanie ich jest jedynie kwestią czasu – zaznaczył policjant. Zapewnił przy tym, że od samego początku w tej sprawie była ważna współpraca śledczych z policji i prokuratury. 


Listy gończe 


– Podejrzany zostanie niezwłocznie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie zostanie mu ogłoszony zarzut zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego – przekazała z kolei rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. 
Do zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie doszło nad ranem 8 maja zeszłego roku. Do jednego ze sklepów wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. Pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy, mężczyzna zmarł. 

Zabójstwo na Nowym Świecie. Poszukiwani Sebastian W. i Łukasz G.

„Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie” – poinformował w piątek szef ministerstwa sprawiedliwości, prokurator...

zobacz więcej

W tej sprawie oprócz zatrzymanego Łukasza G. listem gończym są ścigani 25-letni Dawid Mirkowski oraz 24-letni Sebastian Włodarczyk. Jak wcześniej informowała prokurator Aleksandra Skrzyniarz, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec ściganych mężczyzn, co umożliwiło prokuratorowi wydanie listu gończego i wdrożenie poszukiwań. 


Napastnicy byli znani policji 


Okazuje się, że 28-letni Łukasz G. już wcześniej był znany organom ścigania. Mężczyzna był współpodejrzanym w procesie Krzysztofa U. ps. Fama, oskarżonego o podpalenie klubu przy ul. Foksal. 


Mężczyzna na początku lutego 2021 roku został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie za współudział w podpaleniu klubu na 3 lata i 6 miesięcy więzienia. Sąd wymierzył mu także grzywnę. 6 maja 2022 roku sąd drugiej instancji (Sąd Apelacyjny w Warszawie - PAP) zmniejszył 27-latkowi wyrok do 3 lat więzienia. Wyrok sądu w tej sprawie jest prawomocny. Dwa dni po uprawomocnieniu się wyroku Łukasz G. wspólnie z Sebastianem Włodarczykiem i trzecim mężczyzną brali udział w zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie. 


Z kolei 24-letni Dawid Mirkowski, jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, to zawodnik mieszanych sztuk walki, który w przeszłości był m.in. reprezentantem warszawskiego klub Garuda Muay Thai Gym. Mirkowski w swojej karierze stoczył co najmniej kilkanaście walk i brał udział w galach DSF, KOK czy Wirtuoz. 


Trzeci poszukiwany mężczyzna 23-letni Sebastian Włodarczyk również był już wcześniej znany stołecznym organom ścigania. W połowie sierpnia 2017 roku brał udział w pobiciu kierowcy autobusu na pętli autobusowej przy ul. Ossowskiego na warszawskim Targówku. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej