RAPORT

Pogarda

Nowe kłamstwa Kremla na temat USA, Polski i uchodźców. Żaryn ostrzega

Rosyjska propaganda straszy inwazją Zachodu na Rosję (fot. PAP/EPA/ALEXEY DANICHEV / SPUTNIK / KREMLIN)
Rosyjska propaganda straszy inwazją Zachodu na Rosję (fot. PAP/EPA/ALEXEY DANICHEV / SPUTNIK / KREMLIN)

Najnowsze

Popularne

Rosyjskie ośrodki propagandowe wykorzystują fałszywe tezy o rzekomych przygotowaniach armii krajów Europy do inwazji na Federację Rosyjską do uwiarygodniania zasadności wojny Rosji przeciwko Ukrainie – ocenił w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Żaryn o Polakach walczących na Ukrainie. „Fałszywe narracje Kremla”

Rosyjska propaganda kontynuuje promowanie fałszywych narracji o rzekomym masowym udziale i ogromnych stratach wśród polskich najemników w wojnie na...

zobacz więcej

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn napisał w poniedziałek na Twitterze, że realizująca cele wojny informacyjnej Kremla agencja RIA Novosti opublikowała tekst Wiktorii Nikiforowej, która przekonuje, że zdobycie Sołedaru przez armię rosyjską i „szereg innych zwycięstw” zmusza Zachód do wyboru: albo kapitulacja, albo zaangażowanie się w konflikt zbrojny z FR.


„Według narracji realizowanej przez Nikiforową USA, unikając bezpośredniego starcia z Rosją, wysyłają na Ukrainę »europejskie mięso armatnie«, Polacy zaś wypychają na front ukraińskich uchodźców, którzy schronili się w Polsce" – podał Stanisław Żaryn. Przytoczył fałszywe tezy Nikiforowej, która twierdzi, że wizja „nieuchronnej klęski Ukraińców” w starciu z Rosją oraz kurczących się zasobów amunicji wywołuje „histerię zachodnich elit", które zdają sobie sprawę z nieuchronnej, podsycanej przez Waszyngton, eskalacji konfliktu.


Polska ma być popychana przez Waszyngton do udziału w wojnie z Rosją pod pretekstem odzyskania zachodnich ziem Ukrainy. Kraje Europy, geograficznie oddalone bardziej od Ukrainy, starają się chować za sobą, wypychając na front »najbiedniejszych i nierozsądnych«" – relacjonuje kłamliwe tezy pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.


Żaryn zauważył również, że „po raz kolejny rosyjska narracja przekonuje opinię publiczną, że toczące się działania zbrojne na Ukrainie to pole konfrontacji dowodzonych przez USA sił Zachodu z Rosją”. „Ukraińcy i obywatele krajów europejskich to nic nie znaczące narzędzia w rękach »amerykańskiego hegemona« do realizacji polityki imperialnej, twierdzi propagandowa »publicystka«” – napisał na Twitterze Stanisław Żaryn.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej